منابع رسانه‌ای عبری زبان در گزارشی از درز سندی از وزارت خارجه رژیم موقت صهیونیستی خبر دادند که حاکی از «انزوای روزافزون اسرائیل در سطح جهانی است».
کد خبر: ۱۴۰۶۶۳۷

به گزارش جام جم آنلاین، منابع رسانه‌ای عبری زبان در گزارشی از درز سندی از وزارت خارجه رژیم موقت صهیونیستی خبر دادند که حاکی از «انزوای روزافزون اسرائیل در سطح جهانی است».

وبگاه خبری «شهاب نیوز» فلسطین پنجشنبه شب به نقل از وبگاه عبری «هاآرتص» گزارش داد که منابع آگاه به نقل از مقامات سیاسی در وزارت امور خارجی این رژیم در واکنش به افشای این سند، با محرمانه خواندن این سند اعلام کردند که عملکرد کابینه نتانیاهو تأثیر منفی زیادی در «انزوای جهانی اسرائیل» از جمله در طرح اصلاحات قضائی وی داشته است.

بر پایه این گزارش، هاآرتص گزارش داد که عملکرد کابینه نتانیاهو و وزیر خارجه این رژیم در اعتراضات اخیر ضد برنامه اصلاحات قضائی وی موجب ارسال پیام‌های هشدارآمیز از سوی جامعه جهانی ضد آنان شده است.

در همین ارتباط، به نوشته این رسانه عبری زبان «پدرو سانچز»، نخست وزیر اسپانیا اخیراً در پیام مکتوب محرمانه به مقامات این رژیم با ابراز حمایت از معترضان در فلسطین اشغالی ضد سیاست اصلاحات قضائی نتانیاهو فاش ساخت: «سفیران و غالب کارمندان اسرائیل در سفارتخانه‌های این رژیم در سرتاسر دنیا روزانه از سوی همتایان خارجی خود نسبت به عملکرد کابینه نتانیاهو مواخذه شده‌اند و نسبت به احتمال سقوط کابینه وی با افزایش فزاینده اعتراضات هشدار داده‌اند.»

بنا به اذعان روزنامه عبری هاآرتص، طی هفته‌های اخیر انتقادات کشورهای «دوست اسرائیل» از جمله واشنگتن، آلمان، انگلیس و فرانسه نسبت به عملکرد کابینه نتانیاهو وارد مرحله صریح و آشکاری شده است و نسبت به وضعیت مبهم «آینده نظام دموکراتیک در اسرائیل» ابراز نگرانی کرده‌اند.

به نوشته هاآرتص، انتقادات کشورهای حامی «اسرائیل» صرفاً به رویه کابینه نتانیاهو در اصلاحات قضایی نبوده است، بلکه تحریک فلسطینیان در قضایای ساخت و ساز غیر قانونی و توسعه شهرک‌های اشغالی و تلاش در گنجاندن قانون مجازات اعدام ضد فلسطینی‌ها در حملات به شهرک نشینان و نظامیان به انتقادات جهانی از این رژیم دامن زده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها