امیر حیدری: چابک‌تر و قوی‌تر می‌شویم

افزایش قدرت تهاجمی نیروی زمینی ارتش در آینده نزدیک

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در آینده‌ نزدیک شاهد نیروی زمینی چابک‌تر، تحرک‌پذیرتر و برخوردار از قدرت تهاجمی بالاتر خواهیم بود که قادر است حضوری قاطع و تعیین‌کننده در عرصه هر نبردی داشته باشد.
کد خبر: ۱۴۰۶۳۲۲

به گزارش جام جم آنلاین، امیر کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم دیدار با وابستگان نظامی ۳۵ کشور دوست و هم پیمان که در تالار ۲۲ بهمن این نیرو برگزار شد، گفت: ۲۹ فروردین، یادآور فداکاری و پایمردی دلاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای کشور در برابر تهاجم‌های بیگانگان است.

وی افزود: هر ساله روز ارتش، نمایش دهنده ارج‌گذاری ملّت به خدمات خالصانه ارتش در راستای حفظ امنیت و تمامیت ارضی، سرکوب تجاوز دشمنان با حفظ و ارتقای آمادگی رزمی خود و گستراندن چتر حمایت بر سر مردم در مواقع دشواری‌هایی همچون کرونا و بلایای طبیعی بوده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این که ملّت ایران در طول تاریخ خود، مردمی مهرورز و صلح طلب بوده‌اند، تاکید کرد: ایرانیان همواره نقشی ثبات بخش و امنیت آفرین را در منطقه غرب آسیا و در روابط با سایر کشورها ایفا کرده‌اند. علّت این رویکرد نیز، بیش از همه چیز برآمده از فرهنگ غنی و کهن ایرانی است که با آموزه‌های والا و نورانی اسلام در آمیخته است و به همین خاطر در فرهنگ و آیین ما، تجاوز و تعدی به حقوق دیگران در هر شکل، غیرقابل توجیه است.

امیر حیدری با اشاره به ایجاد تغییرات شگرف و مسائل نوظهور در سطح جهان از جمله تغییرات اقلیمی، بروز جنگ‌های متعدد، بحران‌های انرژی و گسترش شوم‌ تروریسم ضدبشری عنوان کرد: در مقابل این دست از مسائل، شاهد شکل‌گیری ائتلافات بین‌المللی، برآمدن قدرت‌های تاثیرگذار منطقه‌ای، کم شدن استیلای ظاهری قدرت‌های بزرگ و آگاه‌ شدن ملت‌ها از پوشالی بودن هیمنه آن‌ها هستیم که هرگونه مناسبات ظالمانه یک جانبه را در روابط بین الملل نفی می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که با مروری گذرا بر تاریخ کهن ایران زمین، می‌توان نشانه‌های زیادی از دلاورمردی‌ها و ویژگی‌های برجسته کشور را به وضوح مشاهده کرد، تصریح کرد: موقعیت ممتاز ژئوپلیتیکی، منابع غنی انرژی، نیروی انسانی جوان و با انگیزه و نیروهای مسلح آموزش دیده، همگی مولفه‌های قدرت این کشور هستند که هیچ‌گاه در برابر دشمنان زورگو دست تسلیم بالا نبرده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تأکید بر پیروی انقلاب اسلامی از آموزه‌های مکتب حیات ‌بخش اسلام بیان کرد: در طول تاریخ هر قومی که به قدرت خداوند متعال تکیه کرده و بر استقلال و هویت خویش پایداری ورزیده، قلّه‌های موفقیت و سربلندی را به سرعت طی کرده است. علّت اصلی این موفقیت، در رویکرد آزادی خواهی ملّت‌ها نهفته است.

امیر حیدری با اشاره به این که روند ارتقای آمادگی رزمی و قدرت نظامی کشور به یاری خداوند، حمایت مردم و تلاش خستگی ناپذیر متخصصین نیروهای مسلح در بهترین وضعیت خود قرار دارد، ابراز کرد: این ارتقای آمادگی رزمی، کارکردی جز بازدارندگی دفاعی و حفاظت از تمامیت ارضی و منافع ملی ما نداشته و در راستای تضمین ثبات و امنیت منطقه حساس و راهبردی غرب آسیا است.

وی در ادامه سخنانش با تأکید بر مردم یاری ارتش در تمامی بحران‌های داخل و خارج کشور اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از مردمی‌ترین ارتش‌ها دنیا است و کمک‌های بشردوستانه آن در زلزله‌ اخیر کشور ترکیه مشاهده شد و جهان شاهد صحنه‌های زیبایی از نوع دوستی و یاری رسانی ارتش ما بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه نزاجا در گذار از یک تحول رو به جلو و یک فرآیند تکاملی است، تصریح کرد: در این فرآیند نیروهایی تربیت می‌شوند که قادرند هرگونه تهدیدی را به صورت مناسب پاسخ دهند تا در آینده‌ای نزدیک شاهد نیروی زمینی چابک‌تر، تحرک‌پذیرتر و برخوردار از قدرت تهاجمی بالاتر خواهیم بود که با تمرکز بر آخرین دستاوردهای دانش و فناوری قادر است حضوری قاطع و تعیین کننده در عرصه هر نبردی داشته و با اشراف بر راهبردها و راه‌کنش‌های مورد استفاده دشمنان در جنگ‌های شناختی و ترکیبی، به مقابله با آنان بپردازد.

امیر حیدری گفت: هوشمندسازی تجهیزات، بکارگیری مهمات نقطه‌زن و توسعه بکارگیری تسلیحات اثربخش مانند پهپادهای پیشرفته رزمی و شناسایی، سلاح‌های ضد زره، بالگردهای بروزرسانی شده و امثال آن، نمونه‌هایی از راهبردها و راه‌کنش‌های مورد استفاده در مقابل دشمنان هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، وجه تمایز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با دیگر ارتش‌های جهان را اتکا به قدرت خداوند و روحیه انقلابی و معنوی دانست و افزود: این روحیه برآمده از آموزه‌های نورانی اسلام و میراث غنی فرهنگ جهاد و مقاومت در میان مردم ماست که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تجلی بیشتری یافته است.

وی افزود: این آمادگی جسمانی، روحی و سخت افزاری با قرار گرفتن در پرتوی رهبری مدبر و روشن بین موجب آسیب‌ناپذیری کشور در برابر تهدیدات کمرشکنی شده که از ابتدای انقلاب، توسط دشمنان کینه‌توز به شیوه‌های مختلف علیه کشور و ملّت‌ ما به کار رفته است.

امیر حیدری با بیان این که نیروی زمینی محوری، همواره آماده فشردن دست دوستی با کشورهای دوست و همسایه است، اظهار کرد: نیروی زمینی ارتش آمادگی دارد گام‌های عملی را در جهت تقویت و گسترش روابط و مناسبات سازنده و دوستانه با کشورهای همسو و هم‌پیمان در حوزه‌های مختلف دفاعی، رزمی و آموزشی زمینی بردارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان خطاب به وابستگان نظامی و دفاعی کشورهای هم‌پیمان خاطر نشان کرد: از حضور شما در این مراسم که به دلیل تلاش‌هایتان برای توسعه روابط دوستانه دفاعی بین کشورتان و ایران اسلامی است، تشکر می‌کنم و از شما می‌خواهم پیام دوستی نیروی زمینی محوری را به مّلت، دولت و ارتش خود ابلاغ کنید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها