امام جمعه یزد در دیدار کارگزاران حج:

سفرحج بهترین زمان برای نزدیک شدن بندگان به خداوند است

یزد- امام جمعه یزد گفت: تعلیم و تربیت باید به‌گونه‌ای باشد که در تمامی لحظه‌های زندگی فردی و اجتماعی به درستی روشنی‌بخش راه و مسیر زندگی باشد.
کد خبر: ۱۴۰۶۱۷۲

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با مسئولان نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی با اشاره به اهمیت نقش معلم در زندگی انسان اظهار داشت: شهید مطهری با نیت پاک خدایی خود به عنوان یک معلم و مجتهدی بزرگ در راستای هدایت مردم گام برداشت.

وی افزود: حقیقت‌طلبی و تعلق به خدا، از ویژگی‌های بارز این انسان خردمند بود و با نگاه اجتماعی خود نسبت به مسائل روز کشور و جامعه دغدغه‌مند بود.

امام جمعه یزد با بیان اینکه روحیه جهادی و اسلامی شهید مطهری باید الگوی اصلی معلمان امروز باشد، تصریح کرد: معلمان باید نسبت به سرنوشت دانش‌آموزان خود دغدغه‌مند و دلسوز باشند و نسبت به حوادث روز جامعه نیز با آگاهی عمل کنند.

وی گفت: دانش‌آموزان نباید تنها مانند یک انبارِ حرف عمل کنند بلکه باید چراغی روشن باشند که معلم با سخنان و عمل خود به این چراغ روشنی می‌بخشند.

ناصری افزود: نورانیت باید در دانش‌آموزان، سربازان و سایر افراد جامعه به وسیله انسان‌های خردمند و با الگوگیری از روحیه جهادی  بزرگانی همچون شهید مطهری، گسترده شود.

امام جمعه یزد ادامه داد: بسیجیان باید مروج علم و دانش باشند و با این جایگاه به سایر افراد جامعه نشان دهند که علم‌اندوزی، دین‌داری و روحیه جهادی نیز می‌تواند در کنار یکدیگر قرار داشته باشد.

ناصری با اشاره به اهمیت نقش بسیجیان در جامعه تصریح کرد: بسیجیان باید این جرأت را داشته باشند که با روحیه تهذیبی مطالب آموخته شده را ارتقا دهند و روحیه امر به معروف را در جامعه تقویت کنند.

وی با اشاره به روحیه امر به معروف در بسیجیان افزود: روحیه امر به معروف به معنی بیان کردن اشتباه و اشکال نیست، بلکه امر به معروف به معنای این است که انسان برای بیان و دفاع از کلام و دستورات الهی در شرایط لازم آمادگی کامل را داشته باشد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید با اخلاق خوش و بیان زیبا و روش درست عملی شود نه با تندی و برخورد شدید، زیرا این نحوه برخورد تنها نتیجه معکوس دارد.

وی افزود: روحیه امر به معروف غیر از روحیه خشن و انتقادی است و باید این روحیه را با برخورد زیبا و منطقی، به دور از پرخاشگری عملی کرد.

ناصری نقش تعلیم و تربیت را مهم دانست و گفت: تعلیم و تربیت باید به‌گونه‌ای باشد که در تمامی لحظه‌های زندگی فردی و اجتماعی به درستی روشنی‌بخش راه و مسیر زندگی باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها