با حجم سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال

فاز اول پروژه گردشگری مانلی در شهرستان گرگان افتتاح شد

فاز اول پروژه گردشگری مانلی شامل مجموعه پذیرایی با حجم سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال با حضور جمعی از مقامات و مسئولان در شهرستان گرگان به بهره‌برداری رسید.
فاز اول پروژه گردشگری مانلی شامل مجموعه پذیرایی با حجم سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال با حضور جمعی از مقامات و مسئولان در شهرستان گرگان به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۱۴۰۴۵۹۸
نویسنده شبیر دائمی

به‌گزارش جام جم آنلاین از گرگان با حضور محمدجواد ساوری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محسن طاهری مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع)، وفایی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان، حسن‌زاده مدیرکل صمت، خواجه‌مظفری مدیرکل کار و رفاه اجتماعی، یازرلو دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان گلستان، قدیر رئیس شعب بانک ملی استان، اعضای شورای اسلامی شهر و معاونین شهردار گرگان و جمعی دیگر از مسئولان و اصحاب رسانه برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان در آیین افتتاح این پروژه گفت: فاز اول این پروژه شامل مجموعه پذیرایی در زمینی به مساحت ۱۲۵۰۰ مترمربع، زیربنای ۲۸۰۰ مترمربع و حجم سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. این پروژه زمینه اشتغال ۲۵ نفر را فراهم ساخته است.

محمدجواد ساوری در ادامه تأکید کرد: در راستای توسعه و تقویت زیرساخت‌های گردشگری نیاز به هم‌افزایی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان داریم.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با کار مشارکتی و همدلی مسئولان دستگاه‌های اجرایی، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان را تسهیل کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان با توضیح اینکه در سرمایه‌گذاری زیرساخت‌های گردشگری برنامه داریم که طرحی نو دراندازیم، گفت: در دولت قبل سرمایه گریزترین استان بودیم اما هم‌اکنون با کاهش بروکراسی‌های اداری روند صدور مجوزها تسهیل شده است.

وی بیان کرد: در پیک نوروزی جزو چند استان برتر در زمینه اقامت بوده‌ایم و بنا داریم که گلستان را به مقصد گردشگران تبدیل کنیم.

ساوری عنوان کرد: باید از داشته‌های خود بهترین استفاده را کرده، امری که در سنوات قبل مغفول مانده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان در افتتاح فاز نخست پروژه گردشگری مانلی شهرستان گرگان گفت: تشکیل بانک جامع اقتصادی استان را امسال باقوت بیشتری پیگیری خواهیم کرد؛ با اجرای این بانک اطلاعاتی توزیع تسهیلات عادلانه و در مسیر صحیح آن انجام خواهد شد.

علی وفایی بیان کرد: تمام تلاش خود را برای جذب سرمایه‌گذار و حمایت از سرمایه‌گذاران به‌عنوان یکی از اولویت‌های مورد تأکید استاندار گلستان به کار خواهیم بست.

وی گفت: توزیع تسهیلات بانکی از محل سفر دولت سیزدهم به استان و تبصره ۱۶ با توجه نرخ جمعیت، فقر و بیکاری هر شهرستان توزیع و در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرارگرفته یا می‌گیرد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری گلستان گفت: تلاش دولت برای حمایت از بخش خصوصی، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های قانونی است که در قالب بخشنامه‌ها، شیوه‌نامه‌ها و آئین‌نامه‌ها به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.

وفایی بیان کرد: مهم‌ترین ظرفیتی که دولت در اختیار بخش خصوصی برای حمایت از تولید در نظر گرفته، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها