معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص نحوه برخورد بیمه با رانندگان حادثه ساز توضیحاتی داد.
کد خبر: ۱۴۰۴۲۸۹

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ احسان مؤمنی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص نحوه برخورد بیمه با رانندگان حادثه ساز گفت: وقتی راننده‌ای تخلفات حادثه ساز انجام دهد و تصادف کند و پلیس این تخلف را تأیید کرد همچنین تأثیر آن را در وقوع حادثه اعلام کند، بیمه مکلف است خسارت و دیه طرف مقابل را پرداخت کند ولی بعد از آن می‌تواند به مقصری که تخلف حادثه ساز انجام داده مراجعه و مبلغی را باز پس بگیرد.

وی افزود: اگر بار اولی باشد که این تخلف صورت گرفته است تا دو و نیم درصد از آن هزینه‌ای که بیمه پرداخت کرده است را می‌تواند مطالبه کند یعنی مثلاً اگر به غیر مقصر ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است بیمه می‌تواند دو و نیم میلیون تومان آن را از مقصر باز پس بگیرد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: اگر بار دوم باشد که تخلف حادثه ساز انجام می‌گیرد تا ۵ درصد می‌تواند مطالبه و در بار سوم تا ده درصد می‌تواند مطالبه کند.

سرهنگ مؤمنی افزود: تخلفات حادثه ساز زمینه ساز بروز خیلی از تصادفات می‌باشد و پلیس برای آن هم جریمه و هم نمرات منفی در نظر گرفته است و حتی برای آن توقیف خودرو در نظر گرفته است

وی گفت: شرکت‌های بیمه با راننده‌ای که تخلفات حادثه ساز انجام می‌دهند به این طریق برخورد می‌کند تا زمینه‌ای باشد جهت کاهش تخلفات حادثه ساز که و در کاهش حوادث رانندگی تأثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: تخلفات حادثه ساز شامل: سرعت غیر مجاز، عبور از محل ممنوع، عبور از چراغ قرمز، عبور از پیاده روها، عدم رعایت حق تقدم می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها