رئیس رسانه ملی مطرح کرد؛

تقارن برنامه‌های نوروز و رمضان آزمونی بزرگ برای برنامه‌سازان صداوسیما بود

رئیس رسانه ملی در دیدار با برنامه سازان نوروز ۱۴۰۲ گفت: تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان از جمله آزمون‌های مهم و توانمندی همکاران صداوسیما بود.
رئیس رسانه ملی در دیدار با برنامه سازان نوروز ۱۴۰۲ گفت: تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان از جمله آزمون‌های مهم و توانمندی همکاران صداوسیما بود.
کد خبر: ۱۴۰۳۵۱۷

به گزارش جام جم آنلاین، پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما این سخن را ‫شنبه 19 فروردین در جریان میزبانی از برنامه سازان نوروز سال جاری بیان کرد.

در این نشست که در شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران (شهرک غزالی) برگزار شد، مدیران و عوامل برنامه ساز شبکه‌های مختلف سیما حضور داشتند.

پیمان جبلی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و یادآوری زحمات برنامه سازان نوروز ۱۴۰۲ برای خلق لحظاتی به یاد ماندنی و شیرین برای مردم در ساعات منتهی به تحویل سال گفت: یکی از مهم‌ترین آزمون‌های رسانه ملی در طلیعه هر سال، طراحی و اجرای برنامه‌های نوروزی و لحظات سال تحویل است. رقابت‌های سنگینی نیز که بین شبکه‌های مختلف شکل می‌گیرد، به‌نوعی مصداق فاستبقوا فی الخیرات است. رقابت‌های پر از خیر و برکتی که مصداق مسابقه در خیرات است و امسال نیز شاهدش بودیم.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به تقارن سال نو و ماه مبارک رمضان و مقایسه این اتفاق با مورد مشابه سی و سه سال پیش و نیز تغییرات در جهان رسانه، شرایط اجتماعی و فرهنگی، پیشرفت تکنولوژی‌های رسانه ای نوین و پدیداری شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد: زمانی می توانیم ادعا کنیم رسانه موفق و مردمی هستیم که با وجود همه سختی‌هایی که به ما محیط شده، بتوانیم کارمان را انجام بدهیم و زحمات امسال همکارانمان مصداق یک کار تمیز و خوب را فراهم آورد.‬

وی با اشاره به رقابت های خاص ناشی از پیچیدگی‌های فضای مجازی که بر رسانه ملی تحمیل شده است و همچنین تغییر ذائقه مصرف رسانه ای، افزود: سخت پسند شدن مخاطبین ما در مقایسه با سال‌های پیش و دهه‌های گذشته ، امسال شرایط بسیار ویژه‌ای را بعد از سی‌وسه سال که از هم‌زمانی رمضان و نوروز می‌گذرد، برای رسانه ملی رقم زد و نهایت تلاش‌ها صورت گرفت تا بتوان رسانه ملی را در این موقعیت روسپید کرد.‬

‫جبلی با بیان اینکه برنامه‌ها با اهداف تحولی روانه آنتن شد گفت: افق تحولی سازمان، توجه به قومیت ها، اقوام، تنوع رنگارنگ قومیت ها و خرده فرهنگ ها در کشور عزیز ما همچنین پیکره تمدن بزرگ پارسی و ایران بزرگ که در اطراف ما شکل گرفته، از افغانستان تا تاجیکستان و حتی ترکیه و قفقاز و آسیا میانه و نیز امتدادش تا هند و اطراف این تمدن بزرگ را در برنامه‌سازی‌ها مدنظر برنامه‌سازان قرار داد و تنوع رنگارنگی از سلیقه‌های مختلف که در تهیه برنامه‌ها در شبکه‌های مختلف به کار گرفته شده بود، واقعا جای تشکر و قدردانی دارد.‬

‫ جبلی با بیان این نکته مهم که مردم ما لایق بهترین‌ها هستند، ادامه این روند برنامه سازی را ضروری دانست و بیان کرد: امیدوارم این تجربه ارزشمند و شیرین و قابل تقدیر و تحسین که امسال در برنامه‌های سال نو و ادامه آن در ماه مبارک رمضان شکل گرفت با همین شتاب و با همین آهنگ ادامه داشته باشد.‬

رئیس رسانه ملی در بخش دیگری از این نشست صمیمی، پس از شنیدن نظرات برنامه سازان، نکاتی را بیان کرد.

در این مراسم که با همراهی وحید جلیلی قائم مقام رئیس سازمان در‌ امور فرهنگی و دبیر ستاد تحول، محسن برمهانی معاون سیما و سلیم غفوری قائم مقام معاونت سیما و حسین قرایی مدیرکل روابط عمومی‌برگزار شد، هنرمندانی مانند سونیا پوریامین، مسعود روشن پژوه، شهرام شکیبا، المیرا شریفی مقدم، وحید رونقی، علی مسعودی، مهران رجبی، مژده لواسانی، حامد مدرس، پژمان بازغی، امیر محمد زند، حامد سلطانی و.... حضور داشتند و از برنامه‌های خود در نوروز و لحظه تحویل سال گفتند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها