بررسی لیگ دسته یک در «فوتبال۱»
نگاهی به برنامه فوتبالی شبکه ورزش

بررسی لیگ دسته یک در «فوتبال۱»

سجادی مثل دو سال قبل دوباره قول بازگشت استقلال به آسیا را داد!

روزهای برزخی فتح‌اله‌‌زاده

این قصه سر دراز دارد. استقلال همچنان در بحران به سر می‌برد و هوادارانش شوخی ندارند. دیروز جمعی از آنها مقابل وزارت ورزش تجمع کرده و علاوه بر درخواست استعفای مدیر و هیات مدیره، علیه حمید سجادی وزیر ورزش هم شعار دادند و خواهان برکناری او شدند.
این قصه سر دراز دارد. استقلال همچنان در بحران به سر می‌برد و هوادارانش شوخی ندارند. دیروز جمعی از آنها مقابل وزارت ورزش تجمع کرده و علاوه بر درخواست استعفای مدیر و هیات مدیره، علیه حمید سجادی وزیر ورزش هم شعار دادند و خواهان برکناری او شدند.
کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۸
نویسنده ​​​​​​​حسین خلیلی - گروه ورزش

به موازات این اتفاقات، سجادی فارغ از شلوغی‌های مقابل وزارتخانه متبوعش، پشت میکروفن قرار گرفت و به خبرنگاران گفت تلاش می‌کنند تا استقلال را به لیگ قهرمانان بازگرداند. اظهارنظری شبیه به گذشته و ایام حذف استقلال و پرسپولیس. در آن روزها که حتی سیدبندی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا بدون حضور سرخابی‌ها از سوی afc اعلام شد، سجادی در مصاحبه‌ای خیالپردازانه گفت: «هنوز حذف نشده‌اند و تلاش می‌کنیم با کنفدراسیون صحبت کنیم تا آنها در مسابقات حاضر باشند.» 

این جمله با شوخی وسیع کاربران و هواداران مواجه شد اما وزارت ورزش که ظاهرا در جریان هیچ چیز قرار نداشت، دفعه بعد بیژن ذوالفقارنسب، مشاور سجادی را پیش فرستاد تا به رسانه‌ها بگوید هنوز دو باشگاه حذف نشده‌اند! حالا بعد از اتمام فرصت پرداخت مطالبه آندره‌آ استراماچونی و عدم تکمیل مدارک مربوط به اخذ مجوز لیگ قهرمانان، سجادی یک بار دیگر پشت تریبون ایستاده و از تلاش وزارتخانه‌اش برای بازگرداندن استقلال به آسیا می‌گوید. اظهارنظری که البته با انتقادهای وسیعی روبه‌رو شد و علاوه بر طرفداران استقلال، رسانه‌های مختلف نیز نوشتند که باید قبلا اقدام می‌کردید نه حالا که کار از کار گذشته است. 
سجادی دیروز تقصیر را از گردن وزارتخانه‌اش برداشت و گردن مدیران استقلال انداخت. او در توضیح ماجرای استراماچونی گفت: «از طرف وزارت ورزش و جوانان با واگذاری که در یک سال اخیر اتفاق افتاد، منابعی را در اختیار مدیریت تیم قرار دادیم که باید تسویه‌حساب با مربی ایتالیایی صورت می‌گرفت. مطالبات هم ماشاءا... کم نبوده است‌. سعی کردیم آنچه از ما به عنوان حاکمیت و دولت بر می‌آمد انجام وظیفه کرده و حمایت خود را انجام داده باشیم. در نهایت مقداری با کمبود وقت مواجه بودیم و مشکلات این روزها را شنیده و از آن مطلع هستید. همه‌گونه حمایت و قول مساعد را از فدراسیون فوتبال دارم و با مهدی تاج هم صحبت کرده‌ام تا اگر زمان و فرجه‌ای باشد، از آن استفاده کنیم‌.» وزیر ورزش اضافه کرد: «نهایت تلاش را انجام می‌دهیم تا اگر بشود و زمانی باقی مانده از آن برای مذاکره با افرادی که در این زمینه مطالباتی دارند از جمله سرمربی محترم اسبق استقلال استفاده شود. برخی می‌گویند زمان تمام شده و برخی می‌گویند هنوز بین یک تا ۲ هفته زمان باقی است!»
سجادی همچنین گفت اگر استقلال حذف شود، یک باشگاه ایرانی جای آنها را می‌گیرد که باید دید در این زمینه آیا دیگر باشگاه‌ها سر موقع عمل کرده و توانسته‌اند مجوز لازم را کسب کنند یا نه؟  در این میان روز گذشته جلسه هیات مدیره استقلال برگزار و تصمیم گرفته شد که فتح‌اله‌زاده تا پایان فصل ابقا شود.
   
 بازیکنان علیه فتح‌اله‌ زاده
بقا یا قطع همکاری علی فتح‌اله‌ زاده مدیرعامل استقلال هم محل مناقشه است. دیروز وزیر ورزش وقتی با سوالی درباره ابقای او مواجه شد گفت سه عضو هیات مدیره رای به ابقای او دادند و به همین دلیل «تا پایان فصل در استقلال باقی می‌ماند.» از داخل باشگاه اما اخبار ضد و نقیضی شنیده می‌شود. علی فتح‌اله ‌زاده قدرت خود را به طور کامل از دست داده و دیگر بازیکنان برایش «تره» هم خرد نمی‌کنند. آنها منتظر هستند تا مدیرعامل جلسه دیگری برگزار کند تا این بار تندتر از هر زمان دیگری رودررویش قرار گیرند. بعضی نزدیکان باشگاه هم فاش کردند احتمالا فتح‌اله ‌زاده مثل دفعه قبل دچار بیماری ‌شود و از استقلال استعفا کند. شاید این اتفاق ظرف روزهای آینده رخ دهد. او پیش از این در آخرین دوره مدیریت کمتر از یک ماه در باشگاه ماند و سپس اعلام کرد به دلیل بیماری نمی‌تواند به فعالیتش ادامه دهد. در آن زمان رسانه‌ها و طرفدارانش معتقد بودند او به دلیل مشکلات مالی استقلال را ترک کرده و انتقادشان این بود که چرا با وجود بررسی شرایط، قبول کرد به این باشگاه برود؟


newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها