هنوز به آخرش نرسیده بود
به بهانه درگذشت کیومرث پوراحمد

هنوز به آخرش نرسیده بود

در گپ صمیمی رئیس رسانه‌ملی با هنرمندان معاونت صدا مطرح شد

جوان‌پروری، نقشه راه جدید رادیو

دکتر پیمان جبلی، رئیس رسانه‌ملی در ضیافت افطار دوشنبه ۱۴ فروردین در سالن مذاکرات مرکز همایش‌های بین‌المللی، میزبان گویندگان و هنرمندان رادیو بود و در جریان نظرات آنان در زمینه مسائل گوناگون این حوزه قرار گرفت.
دکتر پیمان جبلی، رئیس رسانه‌ملی در ضیافت افطار دوشنبه ۱۴ فروردین در سالن مذاکرات مرکز همایش‌های بین‌المللی، میزبان گویندگان و هنرمندان رادیو بود و در جریان نظرات آنان در زمینه مسائل گوناگون این حوزه قرار گرفت.
کد خبر: ۱۴۰۲۸۶۸
نویسنده نوشین مجلسی - گروه رسانه

رئیس رسانه‌ملی در گفت‌وگو با جمعی از گویندگان نام‌آشنا و باسابقه رادیو، همچنین هنرمندان نسل جدید معاونت صدا، با بیان این‌که رادیو همیشه آفریننده، خلاق، نوآور و الهام‌بخش بوده‌است از جایگاه وزین این رسانه ماندگار و بزرگان آن که با جوان‌پروری و میدان‌دادن به نسل جدید گویندگان، تداوم حیات رادیو را تضمین می‌کنند، تجلیل کرد.

به گزارش جام‌جم، رئیس رسانه‌ملی در بخشی از این دیدار با قدردانی از حضور پیشکسوتان رادیو و ابراز افتخار از شروع کارش در رسانه‌ملی با رادیو، بیان کرد: حضور شما در این جمع برای من یادآور شروع کارم در صداوسیما و شاگردی در محضر پیشکسوتان خبر رادیو از جمله حاج‌حسین نادری، ناهید تاج‌نیا و خانم باقری است که امیدوارم حق شاگردی این بزرگواران را ادا کرده‌باشم.
دکتر جبلی افزود: واقعیت این است که رادیو همواره برای مردم و مخاطبان در جایگاهی وزین و جاافتاده‌ قرار دارد. وی گفت: شاید به نظر بیاید که با ورود تلویزیون از جایگاه رادیو کاسته شد یا همیشه این نگرانی وجود داشته که تلویزیون، فضای مجازی و دیگر رسانه‌ها جای رادیو را گرفته‌است اما تجربه صد سال اخیر نشان می‌دهد هیچ رسانه‌ای جای رسانه دیگر را نمی‌گیرد. این اتفاقات هم که در فضای عمومی رسانه‌ها شاهدیم، فقط مختص صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه این بحرانی است که در دنیای برودکست به وجود آمده‌است.

رادیو؛ خلاق و الهام‌بخش
جبلی در توضیح این مطلب مثال زد: چند سال پیش یکی از روزنامه‌های پرتیراژ دنیا اعلام کرد از این پس فقط نسخه الکترونیک منتشر می‌کند و نوع دیگری از رسانه را تجربه خواهدکرد؛ اما این اتفاق به این معنی نیست که بگوییم ژورنالیسم از بین رفته‌است. موضوع این است که اکنون میدان رسانه عوض شده‌ و به‌ همین‌ منوال اگرچه فناوری‌های جدید رادیو و تلویزیون سنتی را به چالش کشیده‌اند اما هیچ‌گاه این جایگاه از بین نرفته و نخواهدرفت.
رئیس سازمان صداوسیما تاکید کرد: در دوره جدید رسانه‌ملی اصلا این‌گونه نیست که رادیو در حاشیه باشد. به قول حافظ؛ از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر/ یادگاری که در این گنبد دوار بماند؛ این نشان می‌دهد صداست که از هر یادگاری در این گنبد دوار ماندگارتر است.
جبلی با بیان این‌که کار رادیو به مراتب سخت‌تر از تلویزیون است، تأکید کرد: کار یک هنرمند رادیویی به قدری ظریف و خلاقانه است که می‌تواند به صدا جان ببخشد و صدا را دیدنی کند. رادیو همیشه آفریننده، خلاق، نوآور و الهام‌بخش بوده و بسیاری از بزرگان تلویزیون از رادیو برآمده‌اند. اگر امروز بسیاری از هنرمندان در تلویزیون موفق‌اند، ریشه‌‌شان در رادیو بوده و بخشی از توانمندی‌های رادیویی‌‌شان را تصویری کرده‌‌اند.

جوان‌پروری در رادیو
وی با اشاره به مشکلات هنرمندان رادیو از جمله ناترازی در پرداخت‌ها میان هنرمندان رادیو و تلویزیون و شهرستان‌ها، تصریح کرد: عزم‌مان را جزم کرده‌ایم که به رادیو توجهی جدی داشته‌باشیم.
جبلی خطاب به هنرمندان باسابقه رادیویی حاضر در جلسه گفت: چه خوب است که بخشی از توان‌تان را برای جوان‌پروری صرف می‌کنید. شما باید تکثیر شوید و جوانان رادیو باید در کنار شما آموزش ببینند.
این نشست صمیمی‌ با حضور گویندگان پیشکسوت و جوانی همچون حمید منوچهری، اصغر سمسارزاده، عباس محبی، امیر پارسی، داوود نماینده، شمسی فضل‌اللهی، عذرا وکیلی، منوچهر آذری، بیوک میرزایی، بهروز رضوی، شهین نجف‌زاده، رامین پورایمان، داوود حیدری، علیرضا جاویدنیا، رضا خضرایی، داوود حیدری، فاطمه آل‌عباس، لاله اکبری، مصطفی ابراهیمی، پیمان طالبی، علیرضا کنگرلو، وحید رونقی، مهبد قناعت‌پیشه، فریبا باقری برگزار شد. این هنرمندان در این دیدار درباره دغدغه‌های‌شان از جمله لزوم توجه به اهالی رادیو و دیدارهای بیشتر رئیس صداوسیما با آنها و دیگر نکات مرتبط حوزه کاری‌شان گفتند. رئیس رسانه‌ملی و معاون صدا هم در پایان پاسخگوی این نظرات، پرسش‌ها و پیشنهادها بودند.

به‌روز کردن رادیو با نیروهای جوان
رئیس رسانه‌ملی در بخشی از صحبت‌هایش تأکید کرد: صدای شما بخشی از هویت و شناسنامه فرهنگی رادیوست و تقاضای ما این است که امثال خودتان را بپرورانید و به جوانان پر و بال دهید. وی بیان کرد: سر پا نگه‌داشتن رادیو به معنی زنده نگه‌داشتن رادیو با به‌روزکردن نیروهای جوان است. اگر شما بزرگان رادیو در کنار جوانان باشید، رادیو هم زنده خواهدماند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها