ثبت‌ نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ از فردا (سه‌ شنبه ۱۵ فروردین ماه) آغاز می‌شود.
کد خبر: ۱۴۰۲۶۷۶

به گزارش جام جم آنلاین، متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1402 (نوبت دوم) برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت‌نام از روز سه شنبه 15 فروردین 1402 به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

داوطلبان تا 21 فروردین برای ثبت‌نام فرصت دارند.

تکالیف داوطلبان

داوطلب باید اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

1. مراجعه همه داوطلبان نظام جدید، نظام پیش دانشگاهی، نظام قدیم، فنی و حرفه‌ای، کار و دانش، طلاب حوزه علمیه و... اعم از اینکه دارای سوابق تحصیلی می‌باشند یا خیر و یا برای ایجاد یا ترمیم سوابق تحصیلی اقدام کرده یا هنوز اقدام نکرده‌اند به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی: my.medu.ir و دریافت کد 19 رقمی از سامانه.

تمام داوطلبان آزمون سراسری سال 1402(نوبت دوم) ملزم به ارائه کد سابقه تحصیلی جدید در هنگام ثبت‌نام در آزمون هستند.

برای دریافت کد مورد نظر لازم است داوطلبان از روز دوشنبه 14 فروردین تا پایان مهلت ثبت‌نام آزمون، با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir نسبت به مشاهده، تأیید هویت و دریافت کد 19 رقمی از سامانه اقدام نمایند. تاکید می‌شود درج این کد از الزامات ورود به سامانه ثبت‌نام است.

2. دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) در آزمون سراسری سال 1402 (این دفترچه همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است).

3. پرداخت هزینه از طریق سامانه ثبت‌نام در آزمون.

ثبت‌نام برای شرکت در آزمون

1. دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری سال 1402

دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این آزمون در سایت سازمان سنجش قرار دارد. داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظیفه عمومی (برای برادران)، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنمای مذکور را مطالعه کرده و در صورتی که دارای شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای موردنظر هستند، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کنند.

2. پرداخت هزینه ثبت‌نام

هزینه ثبت‌نام در این آزمون مبلغ 130 هزار تومان است که داوطلبان پس از تکمیل اطلاعات در سامانه باید نسبت به پرداخت آن به صورت الکترونیکی اقدام کنند.

با توجه به اینکه مقرر شده است در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه ارائه شود، مبلغ 3 هزار تومان به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌تواند در یکی از گروه‌های پنج گانه آزمایشی شامل علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی شرکت کند.

چنانچه تمایل به ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی (با توجه به توضیحات تبصره 4 ذیل) باشید، لازم است به ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ 130 هزار تومان دیگر نیز پرداخت کنند.

منظور از ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی بدین صورت است که داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب یکی از گروه‌های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی) به عنوان گروه آزمایشی اصلی، در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود؛ به عبارت دیگر، نمی‌توان به طور همزمان، در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی ثبت‌نام کند.

اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های دانشگاه‌های پیام نور، غیرانتفاعی، فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران، در مرحله انتخاب رشته (دهه سوم مردادماه سال 1402) انجام خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها