وقوع گردباد و طوفان در آمریکا تاکنون ۲۶ کشته بر جای گذاشته و دسترسی ۴۲۰ هزار نفر را به جریان برق از بین برده است.
کد خبر: ۱۴۰۲۵۴۴

به گزارش جام جم آنلاین، روزنامه دیلی میل روز یکشنبه اعلام کرد: کشته شدگان این حوادث شامل دست کم ۹ نفر در یکی از شهرستان های تنسی، چهار نفر در شهر کوچک وین ایالت آرکانزاس، سه نفر در سالیوان ایالات ایندیانا و چهار نفر در ایلینوی هستند.

بر اساس این گزارش، پس از آنکه ده‌ها گردباد در جنوب و غرب میانه آمریکا، ویرانی از خود به جای گذاشتند، افزون بر ۱۰۰ آتش‌سوزی نیز در جنگل‌ها روی داده است. گفته می شود در این آتش‌سوزی ها دست کم ۳۲ نفر زخمی و بیش از ۴۰ خانه ویران شده است.

سایر تلفات ناشی از طوفان هایی که جمعه شب تا شنبه رخ داد در آلاباما و می‌سی‌سی‌پی، همراه با یک مورد در نزدیکی لیتل راک، آرکانزاس گزارش شده است؛ جایی که مقامات شهری می گویند بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ ساختمان در مسیر گردباد قرار داشتند.

به گفته پاتریک شیهان، مدیر آژانس مدیریت اضطراری تنسی، ۹ نفر در شهرستان مک‌نیری تنسی در شرق ممفیس جان باختند. دو کودک و یک بزرگسال نیز بر اثر سقوط درخت بر روی خانه جان خود را از دست دادند.

مقامات تنسی هشدار دادند که شرایط جوی مشابه جمعه شب برای روز سه شنبه نیز انتظار می رود.

در بلویدر ایالت ایلینوی نیز بخشی از سقف تئاتر آپولو در حالی که حدود ۲۶۰ نفر در حال شرکت در کنسرت بودند، فروریخت.

سرویس ملی هواشناسی اعلام کرد که گردباد و طوفانی با سرعت ۱۶۵ مایل در ساعت و مسیری به طول ۲۵ مایل در جریان است.

سارا سندرز فرماندار آرکانزاس وضعیت فوق العاده اعلام و گارد ملی را فعال کرده و دیروز نیز از جو بایندن رئیس جمهور ایالات متحده درخواست اعلام فاجعه بزرگ داشته است.

مقام ها در شهرستان پونتوتوک در شمال می‌سی‌سی‌پی نیز ثبت یک کشته و چهار مجروح در اثر طوفان را تایید کرده اند.

گردبادها همچنین در شرق آیووا خسارت وارد کردند و پنجره های شمال شرق پیوریا، ایلینوی را شکستند.

طوفان ها تنها چند ساعت پس از بازدید بایدن از رولینگ فورک، می‌سی‌سی‌پی، جایی که گردبادهای هفته گذشته بخش هایی از شهر را ویران کردند، رخ داد.

«بیل بانتینگ»، رئیس عملیات پیش‌بینی در مرکز پیش‌بینی طوفان، گفت: تعیین تعداد دقیق گردبادها از آخرین رویداد ممکن است چند روز طول بکشد.

وی گفت: همچنین صدها گزارش از تگرگ شدید و بادهای مخرب گزارش شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها