رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خبر داد:

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از یکشنبه

سازمان هواشناسی هشدار داد،

احتمال طغیان رودخانه‌ها در ۲ استان

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح زرد از احتمال طغیان رودخانه‌ها به دنبال بارش باران در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی طی دو روز آینده خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۲۴۸۹

به گزارش جام جم آنلاین از وزارت راه و شهرسازی، هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی در دو استان خراسان رضوی و خراسان شمالی را طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری پیش‌بینی کرده است.

بارش باران، رعدوبرق و برق و وزش باد شدید موقت به دنبال این سامانه بارشی موجب اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، صاعقه، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب و طغیان رودخانه‌ها خواهد شد.

بر اساس این گزارش، هموطنان باید از اتراق در بستر و اطراف مسیل‌ها در این دو استان اجتناب کرده و احتیاط لازم را در گذر از حاشیه رودخانه‌ ها داشته باشند.

همچنین احتیاط در سفرهای برون‌ شهری، همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی در صورت سفر با خودرو و احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر توصیه شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی پاک‌سازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب‌روها در این شرایط جوی ضروری است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها