اذعان وزیر خزانه داری آمریکا؛

تحریم ها علیه ایران بی تأثیر بوده است

وزیر خزانه داری آمریکا به بی تأثیر بودن تحریم‌های اعمال شده از سوی این کشور بر ایران اذعان کرد.
کد خبر: ۱۴۰۲۰۵۶

به گزارش جام جم آنلاین، «ژانت یلن» وزیر خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه اذعان کرد که تحریم‌ های اعمال شده از سوی این کشور بر ایران، باعث ایجاد تغییرات در سیاست‌ های تهران نشده است.

وی در ادامه افزود: تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا بر ایران، باعث نشده که سیاست‌های این کشور به آن میزانی که واشنگتن می‌خواهد تغییر کند.

این در حالیست که وزارت خزانه‌ داری آمریکا اسفند ماه، با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت خود اعلام کرد ۳۹ نهاد و شرکت با ادعای «تسهیل فروش محصولات پتروشیمی ایران» به فهرست تحریم‌ ها علیه ایران اضافه کرده است.

از سوی دیگر چندی قبل، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که تحریم‌های واشنگتن علیه دولت و ملت ایران و اعمال آن علیه کشورهای ثالث، با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با اشاره به یافته‌های دو تن از گزارشگران ویژه این نهاد درباره ایرانی‌های مبتلا به تالاسمی، در بیانیه‌ای، تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را مغایر با مقررات بین‌المللی اعلام کرده بود.

آلنا دوهان و اوبیورا اوکافور، در این بیانیه نوشته بودند: مشروعیت تحریم‌ های یکجانبه علیه ایران تحت قوانین بین‌المللی و مشروعیت اعمال فرامرزی این تحریم‌ ها شبهه‌برانگیز است. شرکت‌های خارج از آمریکا برای اجتناب از مواجهه با تبعات حقوقی یا تجاری، خود را ملزم به تبعیت از این تحریم‌ها می‌دانند.

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها