مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خبرداد؛

باز نشستگی مددجویان با سابقه 10 ساله بیمه تامین اجتماعی

در نشست خبری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) برازجان با اصحاب رسانه مطرح شد؛

به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری

در شهرستان دشتستان مجموعا شش هزار خانوار که به سختی چرخه زندگی آنان می چرخد تحت پوشش هستند و کمک های حمایتی دریافت می کنند
کد خبر: ۱۴۰۰۵۶۴

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر،رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) برازجان در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان دشتستان گفت:در کشور ۵ میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند که در شهرستان دشتستان مجموعا شش هزار خانوار که به سختی چرخه زندگی آنان می چرخد تحت پوشش هستند و کمک های حمایتی دریافت می کنند.

مراد شمس الدینی افزود:به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد از ۴ الی۲۱ اسفند هفته احسان و نیکوکاری نامگذاری شده است.

برنامه امداد در بخش کمک های مردمی

وی گفت:یکی از برنامه های امداد در مناسبت های مختلف این است که طرح های مشارکتی مختلفی را اجرا کند و بخشی از نیازمندی های خانوار های تحت پوشش از طریق خیرین جمع آوری می شود.

طرح های مختلفی که در طول سال انجام می شود عبارتند از افطار و اطعام، جشن عاطفه‌ها در هنگام بازگشایی مدارس ،صدقات،ذکات،اکرام ایتام و جشن نیکوکاری که امسال از ۱۵ دی ماه سروع شده است و تا آخر سال نیز ادامه خواهد داشت.

ایشان افزود:هرمدرسه به عنوان یک پایگاه نیکوکاری است و زنگ نیکوکاری در مدارس به صورت نمادین به منظور ترویج فرهنگ انفاق و نوعدوستی به صدا در خواهد آمد. تا کنون دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان در بخش مرکزی از طریق جشن نیکو کاری دریافت،ثبت و توزیع شده است و در سطح شهر۲۰ مرکز نیکوکاری داشته ایم که از ظرفیت مردم و خیرین استفاده کرده اند .

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) برازجان گفت:علاوه بر خدمات متعددی که امداد به خانواده ها ارائه می دهد باز نیازمند کمک خیرین و نیکوکاران هستیم.

در بخش مرکزی ۴ هزار خانوار شهری تحت پوشش هستند که بیشترین جمعیت مددجویی در شهر برازجان و 2 هزار خانوار ساکن روستاهای بخش مرکزی هستند.

مراد شمس الدینی افزود: در سال گذشته ۶۵۰۰ خانوار تحت پوشش بوده اند که اکنون حدود ۷۰۰ خانوار از پوشش خارج شده اند و خود کفا شده اند.

در بخش دانش آموزی و دانشجویی
۱۸۸۵ دانش‌آموز و 116 نفر دانشجو تحت پوشش هستندکه از مجموعه دانشجویان ۴ دانشجوی پزشکی هستند که شهریه آنها مستقیماً به حساب دانشگاه واریز می شود و همچنین کمک هزینه تحصیلی برای ۶۰۰ دانش آموز مستقیم به حساب دانش آموز واریز می شود.
 
طرح فلاح و رستگاری
یکی از ماموریت های امداد جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان به عنوان طرح فلاح و رستگاری است که تاکنون ۵۰ دانش آموز برگشت به تحصیل داشته اند. 
 
ایشان در پایان افزودند:درمان یکی از مشکلات اساسی خانواده های تحت پوشش است،اعزام بیماران به شهر شیراز،بیمه های اجتماعی زنان خانه دار،توزیع کالا و لوازم مورد نیاز بیماران که حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است،پرداخت کمک هزینه یا سبد غذایی بین مادران برای ۵۰ نفر و کودکانی که مشکل سوء تغذیه دارند که به ازای هر کودک ۱۲۵ هزار تومان شارژ می شود.
 
 
جام جم آنلاین-زهرا ماندنیان فرد-خبرنگار
 
 
 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها