روزنامه آاس اسپانیا با استناد به صحبتهای اخیر رئیس فدراسیون فوتبال ایران به بررسی آینده نیمکت تیم ملی پرداخت و گزینه‌های جانشینی کارلوس کی‌روش را بررسی کرد.
کد خبر: ۱۳۹۹۶۳۲

به گزارش جام جم آنلاین، روزنامه آاس اسپانیا در گزارشی وضعیت سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران را بررسی کرده است.

این روزنامه با استناد به صحبت‌های روز گذشته مهدی تاج رئیس فدراسیون ایران، به گزینه‌های مدنظر برای تیم ملی اشاره کرده است از جمله «پاکو خمز» و «فلیکس سانچز» دو مربی اسپانیایی که تاج احتمال حضور آن‌ها را به جای «کارلوس کی روش» رد نکرده است.

در بخشی از گزارش این روزنامه با عنوان فلیکس سانچز برای مربیگری به خمز اضافه می‌شود، آمده است: «رئیس فدراسیون بدون اینکه شانس خمز را از بین ببرد، نام سرمربی سابق قطر را اعلام کرد: مربیان خارجی که در ایران حضور دارند نیز گزینه هستند.»

تاج: مردم مربی خارجی می‌خواهند | فلیکس سانچز گزینه تیم ملی است

آاس در ادامه آورده است: «ایران بدون مربی مانده است. در حالی که یک ماه تا بازگشت بازی‌های بین المللی باقی مانده است، تیم آسیایی پس از جدایی کی روش، نیمکت نشین بعدی خود را مشخص نکرده است. AS در ۲۹ ژانویه گزارش داد که پاکو خمز یکی از نامزد‌های مربیگری ایران بوده است. فوتبال فوق العاده‌ای که در تراکتور نمایش داده شده است در فدراسیون ایران طرفداران زیادی دارد. به خمز، نام فلیکس سانچز مربی سابق قطر و ژوزه مورایس، مربی با سابقه حضور در رئال مادرید اضافه شده است.»

این روزنامه همچنین با انعکاس صحبت‌های مهدی تاج در خصوص مربیان داخلی و انصراف آن‌ها از نیمکت تیم ملی نوشته است: «در ایران می‌گویند اوضاع پیچیده است و هیچکس روی نیمکت قبل از بازی دوستانه مقابل روسیه در ۲۳ مارس نیست. امیر قلعه نویی، حسین فرکی، مهدی تارتار و حمید مطهری تمایلی برای مربیگری نشان ندادند. تاج در این خصوص گفت: «اگر آن‌ها تمایلی نداشته باشند فدراسیون از مربیان دیگر استفاده می‌کند.»

یکی دیگر از مشکلات نگران کننده در این کشور خاورمیانه‌ای، افزایش قیمت دلار به دلیل احتمال وجود موردی مشابه ویلموتس در فیفا است:«ما می‌خواهیم مطمئن باشیم که در انتخاب سرمربی جدید مشکلی وجود ندارد. در صورتی که مشکلی باشد، به سراغ مربی ایرانی می‌رویم.»

منبع: مشرق

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها