نگاهی به تلاش‌های بایدن و کاخ‌سفید برای کاهش قیمت‌نفت

در جست‌وجوی نفت‌ارزان

توصیه وال استریت ژورنال به مردم آمریکا:

عکس | وعده صبحانه را به علت تورم، حذف کنید!

وال استریت ژورنال به‌تازگی به مردم آمریکا توصیه کرده است وعده صبحانه را حذف کنند؛ زیرا مجموعه‌ای از شرایط ناگوار، از آب‌وهوای بد و شیوع بیماری گرفته تا اثرات مستمر حمله روسیه به اوکراین، باعث شده است که قیمت تهیه این وعده غذایی اصلی دچار افزایش شدید شود.
کد خبر: ۱۳۹۸۳۸۵

به گزارش جام جم آنلاین، وبگاه وال استریت ژورنال نوشت: قیمت تخم‌مرغ در ژانویه (دی، بهمن) در مقایسه با ماه قبل ۸.۵ درصد و در مقایسه با سال گذشته ۷۰.۱ درصد افزایش یافته است که بالاترین نرخ سالانه از سال ۱۹۷۳ میلادی است.

عکس | وعده صبحانه را به علت تورم، حذف کنید!

مرگبارترین شیوع آنفلوآنزای پرندگان در تاریخ، موجب نابودی مرغ و خروس‌ها در سراسر آمریکا شده است و بر اساس گزارش شرکت اینفورمِیشن ریسورسِز (Information Resources)، باعث شده است قیمت تخم‌ مرغ در سال ۲۰۲۲ میلادی بیش از سایر انواع خواربار افزایش یابد.

بر اساس گزارش وزارت کشاورزی آمریکا، موجودی تخم‌ مرغ در هفته آخر دسامبر (آذر، دی) سال ۲۰۲۲ میلادی، در مقایسه با ابتدای این سال، ۲۹ درصد کاهش داشته است.

قیمت آب‌میوه‌ها و نوشیدنی‌های خنک و بدون گاز (که شامل آب پرتقال خنک هم می‌شود)، در ماه ژانویه در مقایسه با ماه قبل از آن، ۱.۵ درصد افزایش یافت و افزایش سالانه ۱۲.۴ درصدی آن، بیشترین میزان افزایش در بیش از یک دهه است.

اکنون، تولیدکنندگان پرتقال در فلوریدا در حال برداشت محصول خود هستند که کمترین میزان در نزدیک به ۹۰ سال گذشته محسوب می‌شود و علت آن یخبندان، دو طوفان و آفت مرکبات است که صدمه شدیدی به درختستان‌ها وارد کرده است.

غلات صبحانه در ماه ژانویه در مقایسه با ماه قبل از آن، افزایش کمی داشت (فقط ۰.۴درصد)؛ اما قیمت‌ این گروه از مواد غذایی در یک سال ۱۵ درصد افزایش یافت که تا حدی ناشی از افزایش قیمت جهانی غلات در اثر جنگ در اوکراین بود.

شاید بهتر باشد کسانی که به صبحانه علاقه دارند، به نوشیدن یک فنجان قهوه اکتفا کنند؛ البته قهوه‌ای که از دانه بوداده‌ تهیه شده باشد، نه قهوه فوری؛ زیرا قیمت قهوه بوداده در ماه گذشته ۰.۱ درصد کاهش و قیمت قهوه فوری ۳.۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، این مطلب وال استریت ژورنال با واکنش‌های گسترده‌ای در آمریکا و اروپا مواجه شده و رسانه‌های مختلف، آن را مورد تمسخر قرار داده‌اند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها