روانکاو خوب در تهران - کلینیک روانکاوی در تهران
کد خبر: ۱۳۹۷۹۹۶

مدت‌ها است که دیگر هیچ میل و رغبتی به زندگی کردن ندارم. بسیاری از سرگرمی‌هایی که دیگران را به وجد می‌‌آورد، برای من کاملا بی‌معنا بوده و هیچ حس خوشایندی در من ایجاد نمی‌کند.

بارها در جست و جوی اشتیاقی در خود برای ادامه این زندگی برآمده‌ام اما هیچ انگیزه‌ای برای ادامه پیدا نکردم. ترسی عجیب در وجودم ریشه دوانده که جای هیچ اشتیاقی را برایم خالی نگذاشته است. توصیه‌ها، دلسوزی‌ها و نصحیت‌های دیگران بیشتر آزارم می‌دهد.

نمی‌دانم خودم را در کجا جا گذاشته‌ام که پیدایش نمی‌کنم. متاسفانه این روزها بسیاری از افراد درگیر مشکلات ذهنی و روانی هستند که هیچ چاره‌ای جز درمان‌ آن‌ها به دست یک روانشناس یا روانکاو وجود ندارد. این افراد حتی خود نمی‌دانند که چگونه به چنین حالی رسیده‌اند.

روانکاو خوب در تهران به خوبی می‌تواند با روانکاوی مشکلات این افراد را بررسی کرده و آنها را به زندگی عادی بازگرداند. در ادامه راجع به روانکاو خوب در تهران صحبت می‌کنیم.

روانکاو خوب در تهران

قبل از این که به معرفی بهترین کلینیک روانکاوی و روانکاو خوب در تهران بپردازیم، بهتر است با مفهوم روانکاوی بیشتر آشنا شوید. روانکاوی در واقع یک رویکرد روان شناختی است که از روش‌های درمانی مختلفی تشکیل شده است. در این رویکرد با استفاده از تئوری‌ها و نظریه‌های زیگموند فروید، خواسته‌ها و احساسات ناخودآگاه افراد بررسی می‌شود. وقتی آدمی بارها احساسات خود را سرکوب کند به وضعیتی دچار می‌شود که در پاراگراف قبل ذکر کردیم. چنین افرادی از ناخودآگاه خود دور شده و آن را گم می‌کنند. عوامل ناخودآگاه بر رفتار و روابط انسان تأثیر گذاشته و سلامت روان آدمی را با مشمل مواجه می‌سازد. روانکاوی در حقیقت به برنامه‌های درمانی در حوزه روانشناسی گفته می‌شود که با هدف آگاه سازی و بیدار کردن ناخودآگاه افراد صورت می‌گیرد.‌ در روانکاوی چگونگی غلبه افراد به چالش‌هایی که آن‌ها به این وضعیت کشانده پرداخته می‌شود.

وقتی شما از مسئله‌ای ناراحت یا خشمگین هستید، طبیعتا از علت این خشم آگاهید، در حالی که عده‌ای از افراد از عواملی که بر رفتار و احساسات  آن‌ها اثر می‌گذارد، بی اطلاعند. این موضوع در صورتی که در همان آغاز ریشه‌یابی نشود تا جایی ادامه می‌یابد که سبب آزار آن‌ها می‌شود. این نارضایتی نیز خود را به شکل‌های مختلف افسردگی، عدم اعتماد به نفس، فوبیا و غیره نشان می‌دهد. بنابراین می‌توان روانکاوی را درمانی مبتنی بر شناخت عوامل ناخودآگاه که سبب رنج روحی افراد می‌شوند، دانست. حال که با این علم روانشناسی آشنا شدید، بهتر است با روانکاو نیز آشنا شوید تا در نهایت به معرفی روانکاو خوب در تهران برسیم.

دکتر روانکاو کیست؟

روانکاو نیز در حقیقت به روانشناسی گفته می‌شود که با شیوه‌های درمانی روانکاوی خود، اختلالات روانی افراد را بر طرف می‌سازد. تمام چالش‌ها و عواملی که سبب ایحاد احساس نارضایتی در افراد می‌شود، در جایی در گذشته افراد اتفاق افتاده و بدون این که شناخته شوند، همانجا جا مانده‌اند. روانکاو با کمک خود فرد به گذشته او سرک می‌کشد تا علت را ریشه‌یابی کند. در نهایت پس از این که مشکل را پیدا کرد به رفع و حل آن می‌پردازد.  روانکاو در واقع روانشناسی است که ضمن تخصص در این حوزه به مدت چهار سال آموزش دیده تا بتواند اختلالات روانشناختی افراد را به شیوه‌های درست و موثر درمان کند. هر درمانی اصول خاص خود را دارد و روانکاوی نیز از این قاعده مستثنی نیست. روانکاو خوب در تهران با استفاده از اصول روانکاوی اختلالات روانی افراد را شناسایی کرده و سعی می‌کند با ریشه‌یابی افکار و خاطراتی که در ذهن شخص رسوب کرده‌اند، بخش ناخودآگاه ذهن آن‌ها را هشیار سازد.

image_1644962955.png

وقتی افراد از احساسات خود آگاه شوند، راحت‌تر می‌توانند با آن کنار آمده و صورتی که حس خوشایندی نسبت به آن ندارند، آن را ترک کنند. روانکاو آنلاین در تهران مبتنی بر علو و آموخته‌های خود از مراجعه کننده می‌خواهد تا راجع به آن چه در کودکی تا گذشته او اتفاق افتاده صحبت کند. در این صورت می‌تواند ذهن ناخودآگاه فرد را کشف کند‌. این موضوع نیز وجود دارد که وقتی افراد نسبت به آنچه درگذشته آزارشان داده یا حال بدی در آن‌ها ایجاد کرده، حالت تهاجمی دارند و با وقتی راجع به آن صحبت می‌کنند، بدون این که خودشان آگاه باشند، احساس بدی پیدا می‌کنند. روانکاو با تحلیل آنچه از فرد شنیده به درمان او کمک می‌کند.

روانکاوی برای چه کسانی مفید است؟

متاسفانه تعداد زیادی از افراد در جامعه با مشکلات روانشناختی دست و پنجه نرم می‌کنند. این افراد نه تنها خود احساس خوشایندی به زندگی ندارند، بلکه اطرافیان خود را نیز تحت تأثیر حال بد خود قرار می‌دهند. با وجود فرهنگ‌سازی‌هایی که در سال‌های اخیر صورت گرفته، هنوز هم عده‌ای از افراد از مراجعه به روانشناس، ترس و واهمه دارند. مهم‌ترین مزیت روانکاو خوب در تهران نیز دقیقا همان عدم نیاز به مراجعه حضوری است. درمان‌های روانکاوی برای آن دسته از افرادی که دچار اختلال شخصیتی و مشکلات روانی از قبیل: افسردگی، وسواس، اضطراب، عدم اعتماد به نفس، مشکلات جنسی، فوبیا و مشکلاتی از این دست شده‌اند، مزایای بسیاری به همراه دارد. روانکاو درمانگری است که فارغ از تمام قضاوت‌ها در یک محیط آرام و دوستانه، تنها با مراجعه کننده همدلی کرده و در جریان این درد و دل دوستانه با شناخت ناخودآگاه افراد به بهبود زندگی آن‌ها کمک می‌کند.

در یک فضای مشاوره و روانکاوی، روانکاو خوب در تهران یک محیط امن از لحاظ روحی برای مراجع ایجاد کرده و به آن‌ها فرصت می‌دهد تا در کمال آرامش احساسات خود را بیان کرده با روانکاو به اشتراک بگذارند. هر چند ممکن است روانکاوی و درمان اختلالات شخصیتی افراد به درازا بکشد و کمی زمانبر باشد، اما از آنجا که روانکاوی به درمان ریشه‌ای این مشکلات می‌انجامد، نتیجه عمیق‌تر و پایدارتری خواهد داشت. این نکته را نیز در نظر داشته باشید، افرادی که با روانکاو خود صادق نیستند، هیچگاه به درستی تغییر نخواهند کرد و زندگی آن‌ها بهبود نخواهد یافت. در نتیجه هیچگاه به آرامش نمی‌رسند. افرادی که دچار اختلال شخصیتی می‌شوند، تنها از علت آن بی‌خبرند اما به خوبی درک می‌کنند که حال روحی‌شان متعادل نیست و از چیزی رنج می‌برند. این افراد باید به روانکاو مراجعه کنند. روانکاو نیز دقیقا با شناخت آسیب‌های روانی کنونی، نهاد شخصیتی آن‌ها را تغییر داده و آن‌ها را به زندگی باز می‌گرداند.

نکته:  همان طور که گفتیم رویکرد و درمان روانکاوی به زمان نیاز دارد و به سرعت پاسخ نمی‌دهد، علاوه بر سرمایه گذاری در زمان، باید خود را برای هزینه درمان نیز آماده کنید. گذشته از این‌ها ممکن است در جریان درمان، یادآوری برخی خاطرات حال شما را بدتر کند، اما نباید نگران، آشفته و نا امید شوید. روانکاو خوب در تهران در درمان‌های روانشناختی استاد است. در نهایت به شما توصیه می‌کنیم برای این که بین شما به عنوان یک مراجعه کننده و روانکاوتان تعادل قدرت برقرار شود و احساس دوستانه‌ای بین شما شکل گیرد، بهتر است به یک کلینیک روانکاوی معتبر مراجعه کنید.

روانکاو آنلاین تهران

اگر به دنبال یک روانکاو خوب در تهران هستید، کلینیک روانکاوی بوجیکا، بهترین کلینیک روانکاوی در تهران است. این کلینیک با برترین روانکاو آنلاین در تهران ، بهترین و تخصصی‌ترین خدمات روانشناختی را ارائه می‌کند. ضمن این که هزینه‌های درمانی در این کلینیک بسیار مناسب است. کادر تخصصی روانشناختی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در تهران زبانزد خاص و عامند. رضایت مراجعه کنندگان به این مرکز، خود مهر تأییدی بر اعتبار این کلینیک است. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت برای روانکاوی آنلاین از طریق لینک زیر ‌وارد سایت بوجیکا شوید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها