دکتر محمود خطیب رییس دبیرخانه جشنواره ملی قرض الحسنه مهر ایران از برگزاری گارکاه آموزش نقاشی در جشنواره ملی قرض الحسنه مهر ایران خبر داد.
کد خبر: ۱۳۹۵۹۰۷
نویسنده امیر حسین اصغری - خبرنگار

کارگاه آموزش نقاشی رویش مهر برگزار شدبه گزارش جام جم آنلاین، دکتر محمود خطیب رییس دبیرخانه جشنواره ملی قرض الحسنه مهر ایران در این خصوص گفت: بانک تخصصی قرض الحسنه مهر ایران ماموریت ترویج و گسترش فرهنگ قرض الحسنه در امور مختلف را برعهده گرفته است، به همین جهت ذیل این ماموریت اقدام به برگزاری جشنواره ملی قرض الحسنه مهر ایران کرد.  

وی ادامه داد: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره ترویج فرهنگ پسندیده قرض الحسنه است از همین رو جشنواره مذکور از هفتم شهریور ماه سال جاری آغاز و تا ۳۰ ام دی ماه ادامه داشت. در این جشنواره که شامل بخش‌های مختلفی برای رقابت علاقمه‌مندان بود، حوزه نقاشی و نگارگری در بخش فرهنگی و هنری با استقبال بسیار گرم از سوی علاقه‌مندان برگزار شد.

کارگاه آموزش نقاشی رویش مهر برگزار شد(لطفا تایید نشود)

رئیس دبیرخانه جشنواره ملی قرض الحسنه مهر ایران در ادامه گفت: از این رو دبیرخانه اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی رویش مهر کرد. این رویداد تلاش دیگری در پیگیری هدف ترویج فرهنگ قرض الحسنه بود و با موفقیت در سالن رسول مهر اداره فرهنگ و ارشاداسلامی استان تهران در تاریخ ۵ بهمن ماه سال جاری برگزار شد.

خطیب تصریح کرد: در این کارگاه که با استقبال خوب هنرمندان و هنرجویان روبرو شد، در نهایت ۳۰ نفر از ثبت نام کنندگان امکان حضور یافتند. حاضرین امکان استفاده از راهنمایی و آموزش اساتید مطرح کشوری، از جمله استاد احمد کوچکیان مسئول کارگاه و رئیس کمیته داوری بخش نقاشی و استاد حسن مرادی و استاد خلیفه را در محیط کارگاه داشته و با راهنمایی این اساتید در موضوعات مهرورزی و دوستی و احسان و امید به آینده و قرض الحسنه به خلق آثار بر روی بوم نقاشی پرداختند.

کارگاه آموزش نقاشی رویش مهر برگزار شد(لطفا تایید نشود)

وی گفت: منتخبین این کارگاه آثارشان به جشنواره ارسال شده و در مرحله داوری همراه با سایر آثار هنری جشنواره مورد داوری قرار خواهد. برگزیدگان در مراسم اختتامیه‌ای که در تاریخ ۱۴ اسفند ماه در روز قرض الحسنه برگزار خواهد شد؛ معرفی می‌شوند. برگزیدگان بخش نقاشی و نگارگری، نفر اول ۱۵ میلیون تومان هدیه به همراه تندیس و یک فقره وام قرض الحسنه و همچنین دو نفر شایسته تقدیر جایزه نقدی ۵ میلیون تومان به همراه لوح تقدیر و یک فقره وام قرض الحسنه دریافت خواهند کرد.

کارگاه آموزش نقاشی رویش مهر برگزار شد(لطفا تایید نشود)
استاد احمد کوچکیان: سبک‌های مختلف و هنرمندان متمایز نقاشی را در کارگاه آموزشی رویش مهر گرد هم آوردیم

استاد احمد کوچکیان  از اساتید برجسته کشوری در حوزه نقاشی و از فعالان فرهنگی در خصوص این کارگاه گفت: برنامه ریزی این کارگاه از حدود سه ماه پیش آغاز و به همت بانک قرض الحسنه مهر ایران به مرحله اجرا رسید

کارگاه آموزش نقاشی رویش مهر برگزار شد(لطفا تایید نشود)وی ادامه داد: پیشنهاد برگزاری این کارگاه به منظور بالا بردن سطح جشنواره پیشنهاد شد و طبق پیش بینی‌ها تمام ظرفیت ۳۰ نفر آن تکمیل شد. هنرجویانی از تهران و قم و کرج برای شرکت در این کارگاه حاضر شده و به خلق آثار پرداختند.

استاد کوچکیان تصریح کرد: برای انتخاب آثار برگزیده در سطوح سه گانه جمعی از اساتید کشوری در حوزه نقاشی دعوت و به داوری آثار خواهند پرداخت.

وی در خصوص سطح کیفی آثار تولید شده افراد حاضر گفت: ما سعی در تنوع و یکسان نبودن افراد حاضر داشته ایم و همانطور که مشاهده می‌کنید افراد حاضر در این رقابت آموزشی از لحاظ شرایط سنی و سبک‌ها تنوع خوبی دارند؛ آثاری در سبک‌های مختلف مانند سورئال و رئال و امپرئال و کوبیسم و انتزاعی تولید شده است و  این تنوع در زمان برگزاری نمایشگاه آثار تولید شده باعث لذت بصری بازدید کنندگان خواهد بود.

مسئول کارگاه و رئیس کمیته داوری بخش نقاشی این جشنواره ادامه داد: ما به هنرمندان موضوع کار را ارائه کردیم و سعی بر این بود که خلق آثار با تکیه بر خلاقیت و ذهن هنرمندان باشد. همچنین این فرصت به هنرمندان داده شده اتود کار را قبل از برنامه زده و در این اینجا با کمک اساتید به مرحله اجرا برسد.

وی همچنین گفت: این کارگاه باعث شکل گیری ارتباط خوبی بین نسل جوان هنرمندان و هنرمندان پیشکسوت در این زمینه شد.
 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها