یک عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی پاسخ داد

آیا قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال ۱۴۰۲ تغییر می‌کند؟

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تاکنون بحثی در خصوص افزایش قیمت حامل های انرژی در بودجه سال آینده مطرح نشده است.
کد خبر: ۱۳۹۳۰۰۲

به گزارش جام جم آنلاین، عبدالعلی رحیمی مظفری در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت حامل های انرژی در بودجه سال ۱۴۰۲ تغییر خواهد کرد؟ بیان کرد: بحثی در خصوص افزایش قیمت حامل های انرژی وجود ندارد و قبل از آنکه بخواهیم قیمت حامل های انرژی را تغییر دهیم باید به فکر توزیع عادلانه سرانه انرژی در کشور باشیم.

وی در ادامه اظهار کرد: حامل های انرژی شامل برق، گاز، آب، نفت، بنزین و گازوئیل و تمام حامل هایی می شود که به شکل مستقیم انرژی تولید کرده یا تبدیل به انرژی می شود و طبیعتا اگر بخواهیم توزیع عادلانه سرانه انرژی در کشور را انجام دهیم باید یک انقلابی در حوزه اقتصاد انرژی انجام دهیم که کار بسیار سنگینی است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:‌ اگر ما فشار عدالت انرژی را صرفا روی یکی از حامل های انرژی وارد کنیم شاید در آن حوزه موفق شویم اما ممکن است این بار به سمت سایر حامل های انرژی برده شود که خودش مشکل ساز خواهد بود.

نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس به دنبال تغییر قیمت حامل های انرژی در بودجه سال آینده نیست بلکه از نظر ما باید در وهله اول توزیع عادلانه سرانه انرژی محقق شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها