مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام:

آیت الله حیدری الگویی ماندگار در خاطره جمعی ایلامیان است

اردوی جهادی« شمیم دانایی در عشایر» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام و با همکاری اداره کل امور عشایری استان ایلام در منطقه کولک شهرستان مهران برگزار شد
کد خبر: ۱۳۹۲۶۹۹

به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ در این آیین که فرشاد یاسمی، مدیرکل امور عشایری؛ محمدرضا میمنت آبادی، مدیر امور شعب بانک ملت؛ محمد ایدی، رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام؛ عبدالصاحب نادری، فرماندار شهرستان ایلام و توفیق عقابی، قائم مقام صدا و سیمای مرکز ایلام حضور داشتند، سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در سخنانی با اشاره به اهداف برگزاری این اردوی جهادی، گفت: جامعه ما بیش از هر زمانی به کار جهادی در حوزه فرهنگ نیازمند است و در دولت خدمتگزار جناب آقای رئیسی، به طور جدی مورد تاکید قرار گرفته است.


وی افزود: این موضوع جزو وظایف مدیرانی و دستگاههایی است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئولیت پذیرفته اند و لازم ما به عنوان خدمتگزاران این مردم تا تحقق نهایی آمارنهای انقلاب بویژه رسیدن به اهداف نهایی  این دولت در حوزه فرهنگ و هنر تلاش نمائیم.


حیدری در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی به کانونها و مراکز پرکار فرهنگی و اجتماعی فعالی تبدیل شده اند که خدمت به اقشار مختلف اجتماعی با علایق مختلف بویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته جزو اهداف اصلی آنها است.


مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام ادامه داد: عشایر جزو گروههای هدف در خدمت رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور محسوب می شوند و مدیران ارشد این نهاد بویژه دبیرکل نهاد، تاکید بر تعریف خدمات خاص به جامعه عشایر با توجه به شرایط زندگی آنها دارند.


وی اشاره کرد: «اردوی جهادی شمیم دانایی در عشایر» آغاز یک راه و پروژه فرهنگی برای اداره کل کتابخانه های عمومی استان است که قدم اول آن با همکاری ادارات حاضر در منطقه قشلاقی کولک برداشته شده است و این برنامه به طور متناوب و با توجه به استقبال خوب و دلگرم کننده اداره کل امور عشایری استان و دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در این اداره کل، در سایر نقاط استان اجرایی می شود.


حیدری در پایان سخنان خود از شرکتها و بانک مستقر در استان خواست جهت ایجاد کتابخانه سیار با هدف ارائه خدمات بهتر به جامعه زحمتکش عشایر استان، همکاری لازم را بعمل آورند.


گفتنی است در پایان این برنامه بسته های نوشت افزار و کوله پشتی توسط اداره کل کتابخانه های عمومی و سرپرستی امور شعب بانک ملت استان ایلام، در بین دانش آموزان و فرزندان عشایر این منطقه توزیع گردید

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها