سرنوشت سریال‌هایی که بازیگران جنجالی در آن ایفای نقش کرده‌اند چه می‌شود؟

رئیس رسانه ملی: مالکیت آثار تولید شده در اختیار صدا و سیما است

در نشست صمیمانه دکتر جبلی با جمعی از نمایندگان مجلس عنوان شد

حرکت رو به‌‌جلوی رسانه‌ملی با پشتوانه مجلس

رسانه‌ملی همیشه تلاش کرده در کنار دیگر مجموعه‌ها باشد و طی تعامل با دستگاه‌های مسئول، به سمت همفکری با آنها حرکت کند. برهمین‌اساس هم، رئیس رسانه‌ملی به‌تازگی با اعضای کمیسیون برنامه‌و‌بودجه مجلس شورای اسلامی دیدار داشته است.
کد خبر: ۱۳۹۲۳۹۵

پیمان جبلی رئیس رسانه‌ملی و معاونین این سازمان، در نشستی صمیمانه با حضور حمیدرضا حاجی‌‌بابایی رئیس، محمد خدابخشی نایب‌رئیس اول، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نایب‌رئیس دوم و دیگر اعضای کمیسیون، ضمن تشریح برنامه‌های پیش‌روی سازمان صداوسیما همکاری کمیسیون‌برنامه‌وبودجه با سیاست‌ها و راهبردهای رسانه‌ملی در دوران تحول را مغتنم دانستند و بر لزوم تداوم آن تأکید کردند.

پیمان جبلی، رئیس رسانه‌ملی در این نشست با اشاره به ارتباط مؤثر و کارآمد رسانه‌ملی و مجلس شورای اسلامی‌ گفت: سازمان صداوسیما رسالت خطیری در توسعه فرهنگی و بازنمایی تحولات اجتماعی ایران برعهده دارد و ارتباط با بعد حاکمیت برگرفته از بدنه جامعه ما را در رسیدن به اهداف‌مان کمک می‌کند.
وی راهبردها و راهکارهای ارتقای فعالیت‌های سازمان را در گرو رفع مشکلات موجود دانست و متذکر شد: رسانه‌ملی با ساختاری وسیع، متولی فعالیت ده‌ها شبکه رادیویی و تلویزیونی با تنوع قومی و در سطوح استاتی، ملی و بین‌المللی با حدود ۳۰زبان زنده دنیاست و هدایت این بدنه وزین در دوره تحول نیازمند همکاری و یاری بخش‌های مختلف در کشور است. جبلی افزود: با توجه به عزم حاکمیت برای پیشرفت در‌همه قوا، رسانه‌ملی به‌‌رغم تحریم‌ها و چالش‌هایی که دشمنان طراحی کرده‌اند، مسیر تحول را پیش‌گرفته ‌و گرچه سایه تحریم‌های پیاپی رسانه‌ای صداوسیما را با چالش‌های متعددی روبه‌رو کرده، با عزم جزم مدیران رسانه، این توطئه‌ها به شکل قابل‌توجهی خنثی شده‌است اما ما برای مقابله همه‌جانبه با این اقدامات همچنان نیازمند حمایت‌های مجلسیم. وی دلیل این فشارها را که تازه‌ترین آن سه بار تحریم رسانه‌ملی در فاصله دو ماه است، مؤثر و مفید بودن عملیات رسانه‌ای رسانه‌ملی دانست و گفت: تحریم‌های رسانه‌ای واکنش منفعلانه‌ای مقابل تلاش موفق رسانه‌ملی برای برهم‌زدن تسلط رسانه‌ای غربی‌ها بر افکارعمومی مردم ایران است.
رئیس رسانه‌ملی با اشاره بر لزوم هوشیاری در فتنه‌‌های اخیر نیز گفت: رسانه‌ملی با فتنه‌های دشمنانی روبه‌روست که اجازه بیان حقیقت را نمی‌دهند و ورود صداوسیما با بنیه قوی است که فتنه‌ها را خنثی می‌کند.

​​​​​​​ حمایت مجلس از تولیدات فاخر و انقلابی

در ادامه حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به اهمیت ساماندهی فرهنگی گفت: در چشم‌انداز فرهنگی باید ساماندهی فرهنگی را در اولویت قرار‌دهیم.
وی از متولیان اصلی امور فرهنگی در کشور نیز یاد کرد و گفت: سازمان صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌پاسخگویان و متولیان اصلی تولیدات فرهنگی در کشور هستند و باید جهت تولید آثار فاخر و ارزشمند، بودجه بهتری برای آنان اختصاص پیدا‌کند.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نیز با اشاره به مقابله رسانه‌ملی با فتنه‌های اخیر گفت: رسانه‌ملی یک‌تنه مقابل رسانه‌های معاند ایستاد و در این برهه خوب درخشید. وی اظهار کرد: صداوسیما برای برخی زیرساخت‌ها نیاز مالی دارد که به آن توجه می‌کنیم و آماده هرگونه حمایت بودجه‌ای هستیم. نایب‌رئیس رئیس‌کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با اشاره به اهتمام رسانه‌ملی برای ساخت سریال تاریخی «شیخ‌محمد خیابانی» گفت: شیخ‌محمد خیابانی از رهبران مشروطه است که همزمان با قیام میرزا کوچک‌خان جنگلی در گیلان با هدف پیاده‌سازی قانون‌اساسی قیام کرد و امیدواریم این سریال به‌زودی کلید بخورد.

محمد خدابخشی، نایب‌رئیس اول نیز گفت: ما هم اعتقاد داریم صداوسیما در جبهه فرهنگی مأموریت سنگینی برعهده دارد و توجه به اهمیت این حوزه در دستورکار مجلس است.
همچنین ولی‌ا... فرزانه، دبیردوم کمیسیون نیز با اشاره به لزوم اجرای برخی از کارهای بزرگ و فاخر در صداوسیما تصریح کرد: یکی از معضلات کشور در حوزه نقدینگی و تخصیص بودجه، تخصیص بودجه فرهنگی به نهادها و تشکیلات متعدد است اما باید توجه داشت که رسانه‌ملی یکی از مهم‌ترین جبهه‌‌های فرهنگی است که باید مورد حمایت قرار‌بگیرد.

در این نشست، تنی چند از معاونین رسانه‌ملی نیز با طرح مسائل حوزه‌های مأموریتی خویش و تشریح برنامه‌های آینده، بر لزوم تعامل نزدیک مجلس و صداوسیما برای پیشبرد اهداف کلان فرهنگی در کشور تأکید کردند و از نظرات سازنده نمایندگان حاضر در جلسه بهره گرفتند.

روزنامه جام جم 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها