مدیرعامل شرکت ملی گاز:

‌قبض گاز محرومان رایگان می‌شود

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

گاز حدود ۵۰۰ سازمان و مرکز دولتی و عمومی قطع شد

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از اجرای طرح پایش مصرف گاز دستگاه‌های اجرایی و اماکن دولتی و عمومی کشور با هدف مدیریت انرژی و رعایت الگوی مصرف خبر داد.
کد خبر: ۱۳۹۱۵۵۴

به گزارش جام جم آنلاین، مسلم رحمانی، مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت: با فرارسیدن روزهای سرد سال و لزوم صرفه‌ جویی مشترکان در مصرف گاز طبیعی، شرکت‌های گاز استانی از ابتدای آذرماه، اقدام به پایش مصرف همه سازمان‌ها، ادارات و مراکز دولتی، عمومی و... کردند که در این ارتباط، از حدود 60 هزار پایش انجام‌شده تاکنون، 629 سازمان از ورود به داخل سازمان ممانعت کردند که در صورت ادامه این روند، ضمن برخورد با دستگاه مورد نظر، اسامی این دستگاه‌ها نیز اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح همسو با اجرایی کردن بخشنامه صادرشده از سوی نهادهای حاکمیتی بالادست، وزارت نفت و دستورعمل‌های ابلاغی از سوی شرکت ملی گاز ایران انجام شده است.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به انجام بازدیدهای ادواری توسط تیم‌های کارشناسی این شرکت، از رعایت دمای 21 - 18 درجه در فضای داخلی و دمای 18 درجه در راهروها و فضاهای عمومی و سرپوشیده نام برد که در فرآیند بازدیدها مورد توجه و تأکید قرار می‌گیرد.

رحمانی تصریح کرد: در صورت مشاهده رعایت نکردن موارد مندرج در بخشنامه، اخطاریه برای اماکن زیر پوشش صادر خواهد شد که بر این اساس، تاکنون به بیش از 4940 سازمان یا اداره اخطار قطع برای کاهش مصرف و تنظیم دمای رفاه در ساختمان (21 - 18) داده شده است.

وی در پایان با بیان اینکه گاز حدود 500 سازمان در پی اخطارهای صادرشده و به‌دلیل رعایت نکردن بخشنامه‌های ابلاغی درباره مصرف بهینه گاز و تنظیم دمای اداره با دمای رفاه قطع شده است، از همه اداره‌ها، سازمان‌ها و مراکز دولتی و عمومی خواست با روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت پیش از آغاز کار و خاموش کردن آنها یک ساعت پیش از پایان کار، خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل برای ساختمان‌هایی که سیستم حرارت مرکزی ندارند، همچنین انجام معاینه فنی، تعمیر وسایل گرمایشی و دیگر اقدام‌های لازم به‌منظور افزایش بازدهی وسایل گازسوز مانند نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه‌ها، نسبت به صرفه‌جویی در مصرف گاز اهتمام ورزند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها