واقعه‌ای که شبکه سازمانی، تشکیلاتی و تمدنی شیعه را آشکار کرد

جنبش تنباکو؛ یک پیروزی پرخطر

نکات معناشناختی در جنبش تنباکو به رهبری، ولی فقیه میرزای بزرگ شیرازی و عالم ربانی که سرپرستی انقلاب بزرگ را پایه‌گذاری کرد، ظهور یافت و تا انقلاب اسلامی تداوم پیدا کرد. باید به اغوا و وانمود شیطان بزرگ توجه کرد که همه راه‌های سرکوب و براندازی این جنبش ۲۰۰ساله علیه سلطه را پیشه کرده و نتوانسته به جایگاه بی‌همتای عالمان دینی و سرپرستان قوی ضربه بزند.
کد خبر: ۱۳۹۱۴۵۷
نویسنده احمد میراحسان - پژوهشگر و مستندساز

این اغوای قدرت جهانی، امروز به کارگیری نشانه‌های ظاهری و روش‌های فریب‌دهنده‌ برای تحریف انقلاب اصیل مردم ایران علیه سلطه کفر بوده است. در دایره زمانی میان جنبش میرزای شیرازی تا امام خمینی(ره) ادامه یافته و در هر گزارش تکرارشونده تاریخ‌نگاران غربگرا ضبط شده است. در حقیقت تاریخ‌نگاری جدید گزارشی از رویدادها می‌دهد اما تفسیر حقیقی آن راه تحریف در پیش می‌گیرد. امروز روش‌های مبارزاتی که در دوران انقلاب به کار برده شده به وسیله نیروهای ظالم معکوس‌سازی می‌شود. اکنون شیطان می‌خواهد نسخه جهالت‌بار و بدلی و بی‌پایه آن دوران را تکرار کند و به اسم آزادیخواهی و ضدیت با استبداد خیالی انقلاب اسلامی، ملت را به خودزنی وادارد. در این راه از شبه روشنفکران مدرن و اقشاری که با حرام‌خواری بطون‌شان پر شده و به حق پشت کرده‌اند، سود می‌جوید تا ذهن مردم را به وسیله فضای مجازی و شبکه‌های خود جراحی کند و آنان را از هر شرافت و ارزش‌های اخلاقی تهی کنند و از اینان، ویرانگران ایران بسازند.

سلب اعتماد، بزرگ‌ترین توطئه تاریخی علیه ایران

برای چنین امری، آنان بزرگ‌ترین توطئه تاریخی علیه ایران را به کار بسته‌اند تا اعتماد را از مردم سلب و با تحمیل سختی‌ها و مشکلات، دنیاپرستان را جذب کنند و به خودزنی وادارند. بی‌خبر از آن که آن مردم به ستوه آمده از جنایت و خیانت نوکران استعمار بوده که در جریان انقلاب اسلامی مغازه‌ها را به دلخواه خود می‌بستند و گرد هم می‌آمدند تا از آزادی و استقلال به خطر افتاده خود دفاع کنند. آنان به عدالت، استقلال، حق و وطن‌پرستی می‌اندیشیدند و تحت رهبری صادق ولی‌فقیه برای رهایی از سلطه و بردگی رزمیدند. اما تکرار جعلی این رفتار، امروز سرشتی فاشیستی دارد. قدرت‌های ظالم و کافر و دست‌پرورده‌های جنایتکار داخلی‌شان با ایجاد رعب و با کشته‌سازی‌های دروغ‌شان سعی دارند مغازه‌ها را ببندند، ولی واقعیت این است که مردم نیستند که مغازه‌های‌شان را می‌بندند، بلکه قشری دچار جهل و حرام‌خواری به نوکری اربابان هستند که می‌کوشند تحت هدایت آنان از جهل و ناآگاهی، ملت را به خودزنی وا دارند. کینه و عقده علیه میرزای شیرازی چنان است که ۱۵۰سال با کودتا و حکومت مزدور پهلوی‌ها، توطئه نابودی زیرساخت مستقل ایران، توسعه فساد و فحشا در زمان پهلوی، تجزیه‌طلبی، جنگ وحشیانه بعثی‌ها، تحریم هولناک و رسانه‌های شیطانی می‌کوشند به جراحی ذهن مردم جاهل، همه یک ملت را به قوم نوح و مردم پشت کرده به میراث خاتم انبیا بدل کنند و به خیال واهی، آب رفته را به جوی بازگردانند.کینه از خیزش ۲۰۰ ساله مردم ایران علیه استعمارگران که با رهبری میرزای شیرازی برپایه سازمان پنهان شیعه شروع شد و با رهبری شیخ فضل‌ا... و در ادامه با رهبری امام خمینی(ره) و حضرت آقا ادامه یافت، کار را به آنجا کشانده که جهان کفر و ظلم با هزینه بی‌سابقه در همه تاریخ بر سر جمهوری اسلامی بریزد تا نظام ولایت‌فقیه را که در برابر سلطه‌جویی مقاوم است نابود کند تا ایرانیان همچون قوم بنی‌اسرائیل به پیامبرکشی، خودزنی، خودتباهی‌گری و ویرانی تن دهند و جانیان را به قدرت برسانند. این خطای بزرگ کفر کور و نوکران کر آنهاست که نمی‌دانند امام‌زمان(عج) یعنی چه.

بدفهمی پژوهشگران غربگرا و شرقگرا

جنبش میرزای شیرازی که به بیداری بزرگ ضدظلم و سلطه‌خواه انجامید و کمال آن در انقلاب اسلامی به ثمر رسید، چه محتوایی داشت که آن همه دشنام و فحاشی را علیه عالمان ربانی و انقلابی برانگیخت. آن همه کینه‌توزی که امروز در قلب سیاه کفر و ظالمان فاسد و پیروان داخلی‌شان انبار شده، حاصل پیشوای نورانی، سرپرستان و پیشوایان انقلابی بوده است که امروز به صورت هرزه‌گویی و فحش بیرون می‌ریزد. بیایید در جنبش میرزای شیرازی این ویژگی‌های رهبری ولی فقیه را برشماریم که در دوران امام خمینی (ره) تجلی کامل پیدا کرده و مایه کینه‌توزی، فحاشی و کفر ظالمان و فاسدان شده و امروزه در خیابان‌ها علنا این ظلمات زبانی را از زبان مزدوران جاهل و فریب‌خوردگان کفر جهانی و محارب با اسلام می‌شنویم. جنبش میرزای بزرگ در مقام ولی‌فقیه تا امام‌خمینی (ره) و عالمان انقلابی، دارای ویژگی‌های مختلفی بوده که در ادامه به آنان می‌پردازم.
دکتر ماشاء‌ا...آجودانی در کتاب «مشروطه ایرانی» تلاش فراوان و آگاهانه‌ای به خرج داده که پرده حقیقت به تحریم تنباکو به رهبری یک عالم ربانی، مرجع شیعیان جهان و ولی‌فقیه بیفکند که وارد قلمرو انقلاب سیاسی و دگرگونی بنیادین و اجرای حکم شرع در برابر کفر جهانی شده بود. حقیقت آن است که هم غلط‌‌خوانی و هم بدفهمی پژوهشگران غربگرا و شرقگرا به کفار در تاریخ ایران توسط افرادی نظیر آجودانی هرگز سهوا و تصادفی نبوده است و این خبط و خطا کاملا با آگاهی ایدئولوژیک بوده و آنان با پس‌زمینه انزجار از حاکمیت قانون شرع دست به چنین تحریفی می‌زدند. نسبت دروغینی که امثال آجودانی به جنبش ضد کفر و محارب با اسلام داده، بی‌بنیان و مبتنی بر طرحی کاذب و درک غلط رویداد است. این جنبش الهی، ضد ظلم و سلطه اجنبی کافر و ضد استبداد بوده است.

دشمن‌شناسی عالمان دینی و ظهور عقل در تاریخ

اولین امر انکارناپذیر که در جنبش تحریم تنباکو به‌روشنی عیان شد، بلامنازع بودن قدرت، معرفت، شناخت و دشمن‌شناسی عالمان دینی و مراجع شیعه ازجمله میرزای شیرازی بود که تجلی و ادامه ظهور عقل در تاریخ است. این عالمان هرگز انحرافات بنیادین و اساسی و افکار خارج از قلمرو دین نداشتند و در شناخت و استنباط رخدادهای گوناگون از جمله رویدادهای سیاسی دوران خود بی‌رقیب و نورانی بودند.در اینجا ولی‌فقیه جامع‌الشرایط و عالم ربانی مدنظر است تا در غیاب حضرت ولی‌عصر(عج) همه جوانب وقایع به‌درستی دیده شود و در گفت‌وگوی علمی، حقیقت ظهور روشن‌تری یابد، وگرنه آنگاه که عقل ناب عمل می‌کند، اختلافی در صاحبات عقول وجود ندارد. تغییر شرایط و راه‌حل‌های مختلف هرگز به‌معنای اختلاف در حقیقت شناخت متکی به حق نیست. حق فاقد تناقض است و ولی متقی عادل، شجاع، مدیر و مدبر که امور را به دست می‌گیرد، از ذخایر عظیم و امدادهای بزرگ عقلی و فراعقلی بهره می‌برد که شناخت دشمن را با همه وجود در دل زمان و مکان معین بازنمایی می‌کند.

تحریف دانشمندان خدمتگزار غرب

متن کتاب «مشروطه ایرانی» نوشته آجودانی کوشیده است در دشمن‌شناسی میرزای بزرگ و روح و اندیشه تحریم تنباکو و آغاز بیدارگری ملت ایران، تردید و حتی انکار جاری سازد اما اسناد معتبر و مکتوبات انکارنشدنی نشان می‌دهد دید او تا چه حد سطحی و غرض‌ورزانه است. دکتر آجودانی با تحریف اسناد، اظهار نظر غیرعلمی، سخنان فاقد سند و عدم اتکا به تفسیر و تحلیل با جایگزین کردن نظر شخصی خود می‌کوشد به نفی قدرت شناخت، تعقل، روشن‌بینی و دشمن‌شناسی میرزای بزرگ بپردازد، در حالی‌که تمام تاریخ گواه است که میرزا از کودکی یک نبوغ بزرگ داشته و حتی در دوران جوانی به حد اجتهاد رسیده بود. برای همین آجودانی سخن فریب‌آلودی فرموده است که نشان ناتوانی علمی او و شناخت معنای سختش دارد. امر مضحک آن است که این انسان نمی‌داند مبارزه و فتوا علیه کفار اجنبی و سلطه‌جو دقیقا محتوای ضد استبدادی و ضد استعماری داشته است، وگرنه معامله با کفار مگر ماهوا حرام است؟ او می‌کوشد حقیقت و معنای این ولایت و سرپرستی را در انقلاب مشروطه و در عمل میرزای شیرازی و بعد در انقلاب اسلامی نفی کند و به نیابت از استعمارگران، مستکبران و سلطه‌جویان در مقام دانشمندان خدمتگزار غرب به تحریف بپردازد. همه می‌دانند در انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) اولین ستیزه‌گر با سلطه آمریکا و کفر بود.

روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها