عکس | سقوط چهار پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا
در پایان مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

عکس | سقوط چهار پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا

در بین تیم های آسیایی، تیم ملی فوتبال ایران تنها تیمی است که تاکنون به مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای جام جهانی صعود نکرده است.
کد خبر: ۱۳۸۹۲۳۲

به گزارش جام جم آنلاین، مرحله مقدماتی بیست و دومین دوره رقابت های فوتبال جام جهانی در شرایطی به پایان رسید که تیم ملی ایران با دو شکست و یک پیروزی در جایگاه سوم گروه خود ایستاد و از صعود به مرحله دوم بازماند.

این در حالی است که تیم ملی ایران ششمین دوره حضور خود در جام جهانی را تجربه می‌کرد اما با وجود تدابیری که برای صعود در نظر گرفته شده بود، دو شکست برابر انگلیس و آمریکا مانع از تحقق این خواسته شد.

در مقابل از بین تیم‌های آسیایی قطر، استرالیا، ژاپن، عربستان، کره جنوبی و ایران سه تیم مجوز حضور در مرحله بعد را کسب کردند که برای نخستین بار این تعداد تیم از قاره کهن به مرحله حذفی راه یافت.

ژاپن، کره جنوبی و استرالیا تیم‌هایی بودند که با کسب امتیازات لازم توانستند به مرحله دوم رقابت های جام جهانی صعود کنند. در بین تیم‌ های آسیایی تیم ملی ایران تنها تیمی است که تاکنون نتوانسته به مرحله دوم صعود کند.

وضعیت تیم‌ های آسیایی در صعود به مرحله دوم رقابتهای جام جهانی به شرح زیر است:

* تیم ملی فوتبال ایران؛ ۶ حضور - بدون صعود
* تیم ملی فوتبال ژاپن؛ ۷ حضور - ۴ صعود
* تیم ملی فوتبال استرالیا: ۶ حضور - ۲ صعود
* تیم ملی فوتبال کره جنوبی: ۱۱ حضور - ۲ صعود
* تیم ملی فوتبال عربستان: ۶ حضور - یک صعود
* تیم ملی فوتبال کره شمالی: ۲ حضور - یک صعود

تیم ملی فوتبال عربستان در شرایطی نتوانست به مرحله بعدی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کند که در دیدار اول توانسته بود آرژانتین را شکست دهد اما در روز پایانی نتوانست جواز صعود را کسب کند.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها