رادار هشدار خروج از خط چیست؟

فوت کوزه گری تغییر مسیر و جابجایی بین خطوط

کارشناس پلیس راهور تهران درخصوص رادار هشدار خروج از خط توضیحاتی داد.
کد خبر: ۱۳۸۹۰۴۹

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ فائزه صالحی درخصوص رادار هشدار خروج از خط گفت: اگر راننده ای قصد جابجایی خط و یا تغییر مسیر را داشته باشد، این حرکت و این عمل نباید به یکباره و با سرعت انجام شود

کارشناس پلیس راهور تهران تصریح کرد: بهترین روش این است که حرکت به صورت مورب و با زاویه ای کم انجام شود.

سرهنگ صالحی افزود: در ابتدا رانندگان می باست با زدن راهنمای سمتی که می خواهد بدان جهت تغییر مسیر دهند رانندگان را از اینکار مطلع و هر لحظه با نیم نگاهی به آیینه ها و نگاه به طرفین و وقتی که از نبود خطر مطلع گردید حرکت خود را با زاویه کم و با سرعت مناسب که حرکت بقیه خودروها که در آن مسیر هستند را مختل نکند یک تغییر مسیر ایمن را انجام دهد.

وی بیان کرد: در دنیا تجهیزاتی وجود دارد به نام «l . d . w» که تعبیر فارسی آن برابر است با رادار هشدار خروج از خط، که این رادار در خودروهای به روز دنیا و در برخی خودروها در جلو ودر برخی در عقب با زاویه مثلث بر جاده نصب است.

وی گفت: این سیستم راننده را از تغییر خط هایی که به صورت خطرناک و مارپیچ روی می دهد آگاه می کند و به او هشدار می دهد و این هشدارها به صورت نوشتاری روی کیلومتر شمار و یا به صورت صوتی از وسیله نقلیه پخش می شود که کمک بسیار زیادی را به راننده در جهت جلوگیری از تصادفات بویژه در هنگام شب و خستگی و خواب آلودگی می نماید و اگر راننده بخواهد خستگی و خواب آلودگی داشته باشد این سیستم به وی هشدار می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها