شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد:

کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم‌ اکنون با میانگین ۸۲ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
کد خبر: ۱۳۸۷۲۰۷

به گزارش جام جم آنلاین، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با وزش باد مؤثر تا صبح امروز (جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱) و کاهش ترافیک در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار گرفت.

همچنین افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل موقت گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد وجود خواهد داشت. با تداوم این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

در روز شنبه ۲۸ آبان‌ماه نیز کاهش تندی باد همراه با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را به‌ دنبال خواهد داشت و حاکمیت جو نسبتاً پایدار و آرام در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد.

با کاهش تندی باد و افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی شنبه بر میزان غلظت آلاینده‌ ها افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۲ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا «پاک»، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا «قابل قبول (سالم) یا متوسط»، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا «ناسالم برای گروه‌های حساس»، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا «ناسالم برای همه گروه‌ها»، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا «بسیار ناسالم» و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها