دبیر قرارگاه حمایت از خانواده وزارت ورزش:

۱۳ میلیون جوان ایرانی در سن ازدواج مجرد هستند

دبیر قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وزارت ورزش و جوانان شمار جوانان مجرد و در سن ازدواج بین ۱۸ تا ۳۵ سال را در کشور ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۳۸۵۵۴۷

به گزارش جام جم آنلاین، حجت الاسلام مهدی متقی فر بعدازظهر چهارشنبه در کارگروه جوانی جمعیت استان بی رغبتی جوانان به ازدواج را از جمله دلایل کاهش فرزندآوری در کشور خواند و گفت: باید دلایل بی رغبتی جوانان به ازدواج شناسایی و رفع شود.

وی اراده بسته‌های حمایتی و مشوقی و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز را برای رفع بی رغبتی جوانان به ازدواج و فرزندآوری مهم برشمرد و گفت: در حال حاضر ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار جوان بین ۱۸ تا ۳۵ ساله در کشور مجرد هستند.

دبیر قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وزارت ورزش و جوانان با اظهار اینکه کاهش فرزندآوری بحران جمعیتی را در آینده رقم می‌زند، افزود: طبق آمارها طی ۱۰ سال اخیر نرخ ازدواج در هیچیک از شهرهای استان روند افزایشی نداشته است.

حجت الاسلام متفی فر با اشاره به برنامه‌های وزارت ورزش برای رشد ازدواج و فرزندآوری افزود: اعتبارات مشاوره رایگان به ۱۶ میلیارد تومان رسیده در حالی که سال قبل از آن ۹ میلیارد تومان بوده است.

وی همچنین از برپایی هشت هزار کارگاه آموزشی ازدواج طی یکسال اخیر در کشور خبر داد.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها