۳ نفر از عناصر فعال در اغتشاشات اخیر که در قالب شهروند - خبرنگار با موسسه آمریکایی (توانا تک و شبکه سعودی اینترنشنال) همکاری می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.
کد خبر: ۱۳۸۵۵۱۶

به گزارش جام جم آنلاین، 3 نفر از عناصر فعال در اغتشاشات اخیر که در قالب «شهروند - خبرنگار» با موسسه آمریکایی (توانا تک و شبکه سعودی اینترنشنال) همکاری می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

بنابر اعلام یک منبع مطلع «ن.م»، «ی.ف» و «م.م» تاکنون مبالغ قابل توجهی پول از موسسه توانا و اینترنشنال سعودی دریافت کرده و مأموریت های محوله را انجام دادند.

این منبع مطلع افزود که از جمله شگرد های مرتبطین موسسه و شبکه پیش گفته، استفاده از مدل پول شویی در دریافت پول از بیگانگان و اجرای روش «خبرشویی» در ارائه اخبار و اطلاعات به طرف خارجی است.

در روش خبر شویی، عنصر داخلی، محتوای مورد نظر عناصر خارجی را برای آن ها ارسال نمی‌کند (تا مشمول جرم ارسال اطلاعات و همکاری با بیگانگان نشود) بلکه اخبار و اطلاعات را در پایگاه های مشخص و از پیش هماهنگ شده با طرف خارجی قرار می دهد تا مورد بهره برداری طرف خارجی قرار گیرد.

شایان ذکر است که بیانیه مشترک اخیر وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرامون اهداف موسسات آمریکایی مامور آموزش جنگ های ترکیبی و براندازی، از قبیل موسسه تواناتک مطالب مشروحی بیان کرده بود.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها