توسط انتشارات جهاددانشگاهی کرمان صورت گرفت؛

انتشارکتاب تحقیق در عملیات فراوری مواد معدنی

به همت جهاددانشگاهی کرمان برگزارشد؛

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت باطله های معدنی درکرمان

به همت جهاددانشگاهی استان کرمان؛کارگاه آموزشی مدیریت باطله های معدنی درحاشیه نخستین نمایشگاه تخصصی دانش‌بنیان معدن و صنعت در محل نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق کرمان برگزار شد. 
کد خبر: ۱۳۸۳۸۱۰

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛در این کارگاه آموزشی که با حضور مهدی بازمانده،رییس جهاددانشگاهی استان کرمان،معاونان و مدیران این مجموعه،جمعی ازپرسنل و نمایندگان مراکز صنعتی استان،شرکت های دانش بنیان،جمعی از استادان و دانشجویان برگزار شد،عباس سام،دانشیار گروه مهندسی معدن دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت:در زنجیره تولید معدن از استخراج و فرآوری مواد معدنی،انواع مختلف باطله‌های معدنی می‌توانند شکل بگیرند که کاﻧﺴﻨﮓ ﺑﻰ‌ارزش،ﺑﺎﻃﻠﻪ ﺣﺎﺻﻞ از ﻛﺎرﺧﺎﻧﻪ ﻓﺮآورى،ﻛﺎﻧﺴﻨﮓ به‌جا ﻣﺎﻧﺪه از ﻓﺮوﺷﻮیی ﺗﻮده‌ها و ﺳﺮﺑﺎره و... از جمله انواع باطله‌های معدنی هستند.

وی افزود:باطله‌های معدنی مانند سایر پسماندها و ضایعات،می‌توانند گنج پنهان در معادن لقب گیرند؛بدین معنی که با اتمام ذخایر سطحی و هزینه‌های تمام‌شده به نسبت بالا در معادن زیرزمینی،ارزش اقتصادی ویژه‌ای پیدا می‌کنند؛مخصوصا با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نرخ مواد معدنی،بسیاری از باطله‌های معدنی که در گذشته به‌وجود آمده‌اند،امروزه به‌عنوان ماده معدنی با ارزش مورد استفاده قرار می‌گیرند.


دراین کارگاه که درنخستین نمایشگاه تخصصی دانش‌بنیان معدن، صنعت و حمل و نقل واقع در نمایشگاه بین المللی جنوبشرق درسالن همایش شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد،جزئیات مربوط به فرآوری باطله های مجتع مس سرچشمه و محصولات قابل دستیابی از این باطله ها به طور کامل تشریح و بیان شد.

 گفتنی است:نمایشگاه تخصصی دانش بنیان صنعت،معدن و حمل و نقل برای نخستین بار با این وسعت برگزار می‌شود که بیش از ٧۵ شرکت دانش بنیان در این دوره شرکت کردند.

شایان ذکر است:شرکت‌های صنعتی،معدنی و حمل و نقل استان کرمان علاوه بر عرضه محصولات دانش بنیان خود در این نمایشگاه،به دنبال همکاری با مراکز علمی در حوزه فناوری هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها