سرما یا گرما چه چیزی برای تسکین درد بهتر است؟

کمپرس سرد می‌تواند به کاهش درد و تورم ناشی از طولانی ماندن در آفتاب کمک کند. برای تسکین سریع، کمپرس سرد حوله‌ای (نه یخ) استفاده کنید تا سوختگی تسکین یابد.
کد خبر: ۱۳۸۳۱۹۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، از درد‌های عضلانی گرفته تا رگ به رگ شدن تا سردرد و موارد دیگر دانستن زمان استفاده از یخ یا زمان استفاده از گرما می‌تواند باعث بهبودی شما شود و درد را تسکین دهد.

پیچ خوردگی: یخ

گرما معمولاً بلافاصله پس از آسیب دیدگی، بدون توجه به رگ به رگ شدن یا کشیدگی بد است. هرگونه صدمه‌ای که گرم و متورم باشد، در صورت گرم شدن می‌تواند متورم شود، اما اغلب می‌توانید از یخ استفاده کنید.

گرفتگی قاعدگی: گرما

یک کمپرس گرما برای کمک به درد‌ها و پریود‌های شما بسیار بیشتر عمل می‌کند. در مطالعات نشان داده شده است که گرما برای درد‌های قاعدگی بهتر است. گرفتگی‌های قاعدگی در اثر انقباض طولانی مدت و دردناک رحم ایجاد می‌شود. گرما باعث شل شدن عضله و بهبود جریان خون می‌شود و در نتیجه درد را تسکین می‌دهد.

سردرد: یخ یا گرما

درمان صحیح به نوع سردرد شما بستگی دارد. سردرد‌های ناشی از تنش می‌توانند از گرما درمانی استفاده کنند، که به شل شدن عضلات تنگ در سراسر گردن و فک کمک می‌کند. سردرد‌های سینوسی همچنین می‌توانند از گرما درمانی برای کمک به گرم شدن مجاری بینی و شل شدن برخی از ترشحات ساخته شده بهره‌مند شوند. میگرن یا سایر سردرد‌های ناشی از عروق، با استفاده از سرما درمانی، واکنش بهتری نشان می‌دهند.

کهیر: یخ

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای تسکین خارش و تورم ناشی از این واکنش آلرژیک تحریک کننده، قرار دادن کمپرس یخ بر روی نقاط خارش دار است، به شرطی که به کهیر‌های ایجاد شده ناشی از سرما نباشد.

کبودی: یخ

هر لحظه که لکه‌ای سیاه و آبی ظاهر شد، هر ساعت پس از وقوع آسیب اولیه، به مدت ۱۵ دقیقه یخ را به محل کبودی بمالید. بسته‌های یخ می‌توانند به بهبودی کبودی کمک کنند، تورم را کمتر و درد را تسکین دهد.

کشیدگی عضله: گرما

اگر این یک آسیب حاد باشد ممکن است مفید باشد، اما برای سفتی و درد عضلات، گرمای مرطوب حاصل از دوش آب گرم می‌تواند کمک بزرگی به شما کند. گرما زمانی مفید است که سفتی طولانی مدت در مفصل یا عضله ایجاد شود. این باعث شل شدن عضلات و تاندون‌ها می‌شود و می‌تواند علائم ماندگار مربوط به سفتی را برطرف کند.

کمر درد: یخ، سپس گرما

کمردرد، ممکن است بلافاصله بعد از استفاده از یخ تسکین یابد. با این حال، در طولانی مدت، برخی از کمر درد مربوط به سفتی است و از گرما برای شل شدن اسپاسم‌های عضلانی بالقوه سود می‌برد.

نیش حشرات: یخ

یک مدت کوتاهی استفاده از یخ به عنوان یک مسکن می‌تواند باعث تسکین اولیه درد و حساسیت ناشی از گزش شود. علاوه بر از بین بردن سوزش گزش، ممکن است به کاهش التهاب در محل گزش نیز کمک کند.

آرتروز: یخ یا گرما

بهترین درمان برای آرتروز ممکن است به علائم شما بستگی داشته باشد. شرایط آرتروز شامل پوشیدن غضروف در سطوح مفصلی مفصل است. با فشرده سازی و اصطکاک کافی در اطراف این مفاصل، می‌توانید التهاب زیادی در مفصل ایجاد کنید. این التهاب همچنین می‌تواند منجر به درد و گرفتگی عضلات اطراف مفصل آرتروز شود. گرما ممکن است برای شل شدن عضلات سفت مفید باشد، اما یخ برای درمان التهاب داخل مفصل گزینه بهتری است.

تاندینیت: یخ، سپس گرم کنید

یخ در سه روز اول پس از آسیب برای کمک به کاهش التهاب بهترین عملکرد را دارد و پس از آن، استفاده از گرما می‌تواند باعث افزایش جریان خون در آسیب شود تا به بهبودی کمک کند.

آفتاب سوختگی: سرما

کمپرس سرد می‌تواند به کاهش درد و تورم ناشی از طولانی ماندن در آفتاب (یا نزدن ضد آفتاب!) کمک کند. برای تسکین سریع، کمپرس سرد حوله‌ای (نه یخ) استفاده کنید تا سوختگی شما تسکین یابد.

درد سیاتیک: یخ، سپس گرما

درد سیاتیک از پشت سر منشأ می‌گیرد و باعث درد یا بی حسی پا می‌شود. ممکن است به یک کمپرس سرد یا کمپرس گرم که در قسمت پایین کمر قرار دارد و نه پا نیاز داشته باشید. اغلب اوقات مردم سعی خواهند کرد از گرما یا یخ برای رفع علائم در محلی که در آن‌ها اتفاق می‌افتد استفاده کنند. این ممکن است از نظر تئوری ایده خوبی به نظر برسد. با این حال، اگر علائم ماهیت عصبی دارند و علت اصلی آن نزدیک به ستون فقرات است، استفاده از یخ در ستون فقرات همان چیزی است که لازم است. استفاده از گرما یا یخ در محل علائم، مانند پشت ساق پا یا ساق پا، کار زیادی نخواهد کرد.

گلو درد: یخ یا گرما

اگر با گلودرد سر و کار دارید، می‌توانید از دارو‌های احتباس کننده احتمالی استفاده کنید. نوشیدن چای یا سوپ داغ یا خوردن یخ یا بستنی هر یک از این موارد می‌تواند به بهبود علائم شما کمک کند. غرغره راه ساده و موثر دیگری برای تسکین درد است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها