مدیرکل کمیته امداد البرز خبر داد

ایجاد بیش از ۴۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان البرزی

مدیرکل کمیته امداد البرز گفت: از ابتدای سال برای ۴۵۴۱ مددجو و نیازمند البرزی از طریق پرداخت تسهیلات، کاریابی، بکارگیری در طرح‌های اشتغال و راهبران شغلی ایجاد اشتغال شده است.
کد خبر: ۱۳۸۳۱۳۴

به گزارش جام جم آنلاین البرز:

محمد محمدی فرد بابیان اینکه ایجاد فرصت شغلی برای نیازمندان و مددجویان موردحمایت، یکی از خدمات مهم این نهاد است. گفت: این تسهیلات از محل اعتبارات قرض‌الحسنه سهم اشتغال بانک‌ها و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان جویای کار پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال نسبت به سال گذشته ایجاد اشتغال در کمیته امداد رشد ۵۰ درصدی داشته است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ ۱۹۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال از طریق بانک‌های عامل به مددجویان و نیازمندان جویای کار پرداخت شده است.

محمدی فرد در بحث آموزش‌های مقدماتی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و پایدارسازی اشتغال پس از احصاء و شناسایی مستعدین اشتغال گفت: تعداد ۱۱۸۱ نفر در ۱۱۱ رشته شغلی به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، راهبران شغلی و مربیان آموزشگاه‌های طرف قرارداد دوره‌های آموزشی معرفی و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مشغول به کار شده‌اند.

وی بابیان اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در زمینه‌های خدماتی، تولیدی صنعتی، دام‌پروری، کشاورزی و صنایع‌دستی به مددجویان و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و تعدادی از نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت می‌شود، بیان کرد: طی شش‌ماهه اول سال جاری این نهاد در قالب تسهیلات اشتغال، کاریابی و راهبری شغلی بیش از ۴۵۴۱ شغل به‌طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.http://jamejamonline.ir

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها