مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان کرمانشاه؛

ورود ۲۳ هزار زائر اربعین از مرز خسروی به کشور

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه؛

زائرین اربعین تا کی فرصت بازگشت دارند؟

سعید کریمی ، بااشاره به پایان اربعین حسینی، اظهارکرد: برای پیاده روی اربعین امسال حدود ۵۱ هزار و ۴۰۰ کرمانشاهی در سامانه سماح ثبت نام کردند.
کد خبر: ۱۳۸۰۸۲۱

جام جم آنلاین؛ به گفته مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه، با توجه به مهلت بیمه زائرین اربعین تا ۱۰ مهر، این افراد تا این زمان فرصت دارند به کشور بازگردند.

وی ادامه داد: از آنجایی که مهلت بیمه این زائرین تا دهم مهر است، بنابراین تا این تاریخ باید به کشور بازگردند.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه یادآورشد: البته باتوجه به اینکه موکب های مسیر پیاده روی اربعین درحال جمع آوری هستند، بنابراین اکثر زائرین در این چند روز به کشور بر می گردند.

وی در ادامه در خصوص نحوه اعزام ها به عتبات عالیات پس از اربعین حسینی هم گفت: باتوجه به اینکه تعداد زیادی از مردم در این ایام عازم کربلای معلا شده اند، بنابراین تا چند هفته ای دیگر درخواست زیادی برای اعزام به شکل کاروانی نخواهیم داشت.

کریمی خو افزود: با این وجود به محض اینکه مردم استقبال کنند، اعزام های کاروانی را از سر خواهیم گرفت.

وی در ادامه خبر خوشی هم برای مشتاقان زیارت عتبات عالیات داشت و افزود: از پیش از ایام اربعین سازمان حج و زیارت کشور در حال برنامه ریزی برای تدوین بسته های ارزان قیمت اعزام به عتبات عالیات است.

مدیرحج و زیارت استان کرمانشاه در این خصوص توضیحات بیشتری داد و گفت: در این بسته ها، سفر زائرین به جای هفت روز به مدت سه تا چهار روز خواهد بود و نهایتا قیمت تمام شده سفر برای آنها حدود سه میلیون تومان می شود که تقریبا نصف قیمت یک سفر عادی از طریق کاروان است.

وی یادآورشد: از طرفی برای اینکه مردم بیشتری بتوانند از این بسته های جدید سفر استفاده کنند، با رایزنی با بانک ها تلاش شده تا این پول هم از طریق تسهیلات ارزان قیمت به آنها پرداخت شود.

کریمی خو در پایان در خصوص اینکه آیا اعزام ها از مرز خسروی ادامه خواهد داشت، گفت: مسئولین استانی اعلام کرده اند که تردد از این مرز پس از ایام اربعین هم ادامه خواهد داشت که با در نظر گرفتن این مسئله اعزام کاروان ها را از طریق این مرز خواهیم داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها