مقامات اتحادیه اروپا مدعی شدند؛

پایان مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین

خبرنگار نشریه فارن‌پالسی به نقل از مقامات اتحادیه اروپا اعلام کرد که مذاکرات رفع تحریم‌ها در شهر وینِ اتریش به پایان رسیده است.
کد خبر: ۱۳۷۵۶۷۸

به گزارش جام جم آنلاین، «استفانی لیختن اشتاین»،خبرنگار اتریشی نشریه «فارن‌پالیسی» در توئیتر به نقل از مقامات ارشد اتحادیه اروپا اعلام کرد مذاکرات رفع تحریم‌ ها به پایان رسیده و طرف‌های برجام ظرف چند ساعت آینده شهر وین را ترک می‌کنند.

به ادعای این مقامات اتحادیه اروپا به نام آنها اشاره نشده «اتحادیه اروپا بهترین توافق ممکن را به بحث گذاشت، (و از این پس) به طرف‌های برجام بستگی دارد که این توافق را بپذیرند یا نه»

خبرنگاران و مقامات غربی در حالی مدعی پایان مذاکرات و تهیه متن نهایی توافق شده‌اند که امروز یک مقام وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد ادعای نشریه وال استریت ژورنال مبنی بر احتمال آماده شدن متن نهایی توافق در وین ظرف چند ساعت آینده، گفت: با توجه به ادامه بحث‌ها درباره چند موضوع مهم باقی‌مانده، هنوز در مرحله‌ای قرار نداریم که از نهایی شدن متن سخن بگوییم.

این مقام وزارت خارجه با اشاره به 4 روز مذاکرات فشرده در وین افزود: در خصوص چند موضوع باقی‌مانده برای اطمینان از تامین ملاحظات و نگرانی‌های کشورمان، مذاکرات فشرده‌ای داشتیم. در جریان این گفتگوها ما مواضع خود را با طرف‌های مقابل به اشتراک گذاشتیم و در برخی موضوعات نیز پیشرفت‌های نسبی حاصل شد؛ اما هنوز در مرحله نهایی قرار نداریم، نتیجه گفت‌وگوها به اراده طرف مقابل برای اتخاذ تصمیمات سیاسی لازم بستگی دارد.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها