رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی :

لزوم تعویض پلاک خودرو پس از فروش

سرهنگ مشتاق گفت: اگر پس از فروش خودرو پلاک آن تعویض نشود همه جریمه‌های ثبت شده به نام صاحب قبلی خودرو خواهد بودو تعویض هرچه سریع‌تر پلاک پس از فروش خودرو الزامی است.
کد خبر: ۱۳۷۲۱۳۱
نویسنده راضیه محمودپور

«سرهنگ حجت مشتاق» با اعلام این خبر تصریح کرد: از سال ۸۳ تاکنون، ملاک اعمال جریمه پلاک خودرو بوده است؛ به طوری که برابر با قانون راهنمایی و رانندگی اگر فک پلاک قبلی و نصب پلاک جدید انجام نشود و خودرو توسط فروشنده به خریدار تحویل شود؛ از نظر سیستم شماره‌گذاری مالک اصلی همچنان فروشنده است و تخلفات به نام او ثبت و اعمال می‌شود.

وی افزود: لازم است فروشنده و خریدار قبل از نقل و انتقال خودرو با دریافت نوبت اینترنتی به همراه یکدیگر یا خریدار با دریافت وکالت‌نامه از فروشنده به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه و نسبت به فک پلاک قبلی و نصب پلاک جدید به نام خریدار اقدام کنند.

مشتاق با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که برخی فروشندگان خودرو پس از دادن وکالت با آن مواجه می‌شوند، فک نکردن پلاک توسط خریدار است، ادامه داد: در برخی موارد خریدار بدون اقدام به تعویض پلاک پس از اخذ وکالت از فروشنده با همان پلاک قبلی تردد می‌کند و این باعث می‌شود تا هرگونه تخلف رانندگی و جرائمی که از سوی وی انجام می‌شود برای مالک قبلی که پلاک وی هنوز روی خودرو نصب است، اعمال شود.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی  با بیان اینکه پلیس در اینگونه موارد به صرف شکایت فروشنده نمی‌تواند به تنهایی اقدام به ثبت توقیف پلاک در سیستم راهور کند، خاطرنشان کرد: در چنین مواردی شاکی باید به مرجع قضائی مراجعه و طرح دعوی کند و در صورتی که مرجع قضائی حکم توقیف خودرو را صادر کند این موضوع در سیستم راهور ثبت شده و خودرو پس از توقیف جهت تعویض پلاک به این مراکز معرفی می‌شود

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها