دفتر کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد

جریمه یک بانک رومانیایی برای نقض تحریم‌ های ایران

وزارت بازرگانی آمریکا نام ۱۲ شرکت مستقر در چین را به بهانه نقض تحریم‌ ها علیه ایران و همکاری نظامی با این کشور در فهرست شرکت‌هایی که برای آنها محدودیت‌ های صادراتی وضع می‌شود قرار داد.
کد خبر: ۱۳۷۱۷۱۸

به گزارش جام جم آنلاین، آمریکا در بیانیه‌ای چند روز پیش اعلام کرده اسامی ۱۲ شرکت مستقر در چین را به بهانه همکاری‌های نظامی با ایران در فهرست موسوم به «Entity List» قرار داده است.

اشخاص، سازمان‌ها یا دولت‌هایی که در این فهرست قرار می‌گیرند با محدودیت‌های صادراتی مواجه خواهند شد و طرف‌های دیگر برای صادرات اقلامی نظیر فناوری‌های آمریکایی به آنها بایستی از دولت آمریکا مجوز دریافت کنند.

با وجود این، خرید اقلام و محصولات از شرکت‌هایی که در Entity List قرار گرفته‌اند برای اشخاص و شرکت‌های آمریکایی ممنوع نیست.

وزارت بازرگانی آمریکا در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه این شرکت‌ها را به انجام «فعالیت‌هایی در مغایرت با امنیت ملی و منافع سیاست خارجی ایالات متحده» متهم کرده است.

در این بیانیه ادعا شده است: «۱۲ شرکت مستقر در چین به دلیل انجام فعالیت‌های فریبکارانه جهت عرضه قطعات الکترونیکی‌ای که در نهایت باعث حمایت از بخش نظامی ایران می‌شد به این فهرست اضافه شدند.»

اسامی این شرکت‌ها به شرح زیر است:

At One Electronics
Blueschip Company Limited
Chen Zhouqian
Chipwinone Electronics
Chuangxinda Electronics-Tech Co., Ltd
Ehang International Trade Limited
Gaohui HK Electronics
ICSOSO Electronics Company Limited
Shenzhen Avanlane
Suntric Company Limited
Wayne Weipeng; and Yiru Zhuang

وزارت بازرگانی آمریکا ۲۵ آذرماه سال گذشته هم اسامی ۱۲ شرکت دیگر را به بهانه‌ همکاری با بخش تسلیحاتی و موشکی ایران در نقض تحریم‌ های آمریکا در همین فهرست قرار داده بود.

وزارت بازرگانی آمریکا رد بیانیه روز سه‌شنبه اعلام کرده نام ۶ شرکت در کشورهای مختلف را نیز به دلیل حمایت از تهاجم روسیه به اوکراین در Entity List قرار داده است.

روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرد.

روسیه همچنین اعلام کرده اوکراین به تعهداتش ذیل توافقات مینسک که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای حل مناقشه‌های موجود میان جدایی‌خواهان و کی‌یف حاصل شده بود عمل نکرده است.

اوکراین ساعاتی بعد از حمله روسیه اعلام کرد تمامی ارتباطات دیپلماتیک با این کشور را قطع کرده است.

کشورهای غربی در واکنش به اقدام نظامی روسیه تا کنون در چندین نوبت تحریم‌هایی را علیه اکثر نهادهای مالی، بخش انرژی و نخبگان سیاسی مسکو اعلام کرده و از جمله ارتباط چند بانک این کشور با سامانه پیام‌رسان بانکی سوئیفت را قطع کرده‌اند.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها