نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با تکرار ادعاهای همیشگی:

قطعنامه ضدایرانی شورای حکام سیاسی نیست!

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد که قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران سیاسی نیست و واشنگتن آماده بازگشت به برجام است.
کد خبر: ۱۳۶۹۴۹۷

به گزارش جام جم آنلاین، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به بیان ادعاهای تکراری علیه تهران پرداخت و مدعی شد که واشنگتن آماده بازگشت به برجام است.

بر اساس این گزارش، «رابرت مالی» در پیامی توئیتری مدعی شد: شورای حکام پیام صریحی به ایران ارسال کرد که باید به تعهدات پادمانی خود تحت پیمان ان پی تی عمل کند. این سیاسی نیست. به محض اینکه آژانس اطلاعات فنی معتبر مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشد شورای حکام نیازی به اقدام بیشتر در مورد این موضوع نخواهد دید.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: شورای حکام در مورد تعهدات پادمانی ایران که جدا از برجام است، صحبت کرد. ما آماده بازگشت سریع دوجانبه به اجرای کامل برجام هستیم. ایران فقط باید تصمیم بگیرد که خواسته‌های خارج از برجام خود را کنار بگذارد و با توافقی که از ماه مارس در دسترس است، موافقت کند.

رابرت مالی بدون اشاره به اقدام کشورش در نقض برجام و خروج یکجانبه از آن مدعی شد: ایران راهی برای خروج از بحران هسته‌ ای که ایجاد کرده است، دارد: همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حل مسائل پادمانی باقیمانده و موافقت با بازگشت به برجام، در نتیجه رسیدگی به نگرانی‌های فوری بین المللی در زمینه عدم اشاعه هسته‌ای و دستیابی به لغو تحریم‌های ایالات متحده. انتخاب با آنهاست.

لازم به ذکر است که دیپلمات‌های حاضر در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی چهارشنبه شب اعلام کردند که قطعنامه مورد حمایت آمریکا در انتقاد از ایران به تصویب رسید.

گفته شده روسیه و چین به این قطعنامه رأی منفی دادند و این قطعنامه پس از رأی‌گیری با ۳۰ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از سوی هند، لیبی و پاکستان به تصویب رسید.

سازمان انرژی اتمی ایران همزمان با برگزاری نشست ضدایرانی شورای حکام در اطلاعیه‌ای از قطع دوربین‌های فراپادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی در یکی از مراکز هسته‌ای خبر داد.

گفته شده که این اقدام همچنین شامل توقف فعالیت دستگاه اندازه گیری برخط سطح غنا و فلومتر (OLEM) می‌گردد. ‌

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها