در بحبوحه تنش‌ها در شبه جزیره کره

کره شمالی باز هم موشک بالستیک پرتاب کرد

مقام‌های کره جنوبی و آمریکا اعلام کردند که در پاسخ به اقدام یکشنبه (دیروز) کره شمالی در شلیک موشک بالستیک، هشت موشک شلیک کردند.
کد خبر: ۱۳۶۸۹۹۷
به گزارش جام جم آنلاین، در ادامه تنش‌ها در شبه جزیره کره، آمریکا و کره جنوبی در پاسخ به اقدام اخیر کره شمالی، از ساحل شرقی کره جنوبی روز دوشنبه (امروز) هشت موشک شلیک کردند.

منابع رسانه‌ای غربی گزارش دادند، کره جنوبی و ایالات متحده اعلام کردند که روز دوشنبه هشت موشک زمین به زمین را به سمت سواحل شرقی کره جنوبی شلیک کردند؛ اقدامی که در پاسخ به شلیک روز یکشنبه موشک بالستیک کره شمالی صورت گرفت.

به گزارش رویترز به نقل از خبرگزاری دولتی «یونهاپ» کره جنوبی، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که این اقدام نشاندهنده «توانمندی و آمادگی برای انجام حملات دقیق» علیه منبع پرتاب موشک‌های کره شمالی یا مراکز فرماندهی و پشتیبانی آن‌ها است.

رویترز ادامه داد، «یون سوک یول رئیس‌جمهور کره جنوبی که ماه گذشته به قدرت رسید، قول داده که موضع سخت‌تری علیه کره شمالی اتخاذ کند و با جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در نشست ماه می‌در سئول برای ارتقای رزمایش‌های نظامی مشترک و وضعیت بازدارندگی ترکیبی آن‌ها به توافق رسید».

بامداد یکشنبه ستاد مشترک ارتش کره جنوبی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، کره شمالی، یک فروند موشک بالستیک را به سمت دریای شرقی شلیک کرد. گارد ساحلی ژاپن نیز گفت این پرتابه نامشخص که احتمالا موشک بالستیک است، به سمت دریای ژاپن شلیک شده است.

شلیک موشک بالستیک توسط پیونگ‌یانگ، هجدهمین قدرت‌نمایی کره شمالی در سال جاری میلادی (۲۰۲۲) است که بعد از دستور «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای لغو ممنوعیت خودخواسته بر آزمایش‌های موشکی و اتمی انجام می‌شود.

خبرگزاری یونهاپ در گزارش امروز خود خبر داد: «ارتش‌های کره جنوبی و ایالات متحده از ساعت ۴:۴۵ صبح روز دوشنبه (به وقت سئول) در پاسخ به هشت موشک شلیک شده توسط کره شمالی در روز یکشنبه، هشت موشک زمین به زمین را در مدت حدود ۱۰ دقیقه شلیک کردند».

فرماندهی «هند و اقیانوس آرام» ارتش ایالات متحده اعلام کرد که نیرو‌های این کشور و کره جنوبی یک رزمایش مشترک را ترتیب دادند. طبق اعلام این فرماندهی، آمریکا یک موشک و کره جنوبی هفت موشک شلیک کردند.

فرماندهی «هند و اقیانوس آرام» آمریکا در بیانیه‌ا خود افزود: «اتحاد ایالات متحده و کره جنوبی به صلح و رفاه در شبه جزیره کره و سراسر اقیانوس هند و اقیانوس آرام متعهد است».
 
منبع: فارس
برچسب ها: موشک کره آمریکا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها