بایدن خواهان ممنوعیت فروش سلاح‌های تهاجمی شد

تیراندازی جدید در آمریکا

پلیس آمریکا اعلام کرد که در حادثه تیراندازی در محوطه بیمارستان اوکلاهاما، حداقل چهار نفر از جمله یک فرد مسلح کشته شدند.
کد خبر: ۱۳۶۸۶۴۸
به گزارش جام جم آنلاین، پلیس آمریکا اعلام کرد که در تیراندازی روز چهارشنبه در محوطه بیمارستانی در «تولسا» واقع در ایالت اوکلاهاما، حداقل چهار نفر از جمله یک مرد مسلح کشته شدند.

اداره پلیس تولسا با تائید این خبر اعلام کرد که افسران مشغول پاکسازی امنیتی محوطه بیمارستان سنت فرانسیس هستند.

«ریچارد مولنبرگ»، فرمانده پلیس تولسا نیز اعلام کرده است که «در این حادثه تیراندازی حداقل چهار نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شدند.»

همچنین گفته شده که یک نفر پس از ترک صحنه برای دریافت کمک‌های پزشکی جان باخت که البته این فرد خود از مظنونان این حادثه به شمار می‌رود.

این چندمین حادثه تیراندازی مرگبار در آمریکا طی کمتر از یک ماه گذشته است. در آخرین مورد از این تیراندازی‌ها، وقوع حادثه مشابه در مدرسه‌ای در تگزاس به کشته شدن بیش از ۲۰ دانش آموز و معلم در یک مدرسه منجر شد.

با وجود حجم بسیار بالای تیراندازی و قتل بر اثر تیراندازی در اماکن عمومی آمریکا، اما در این کشور همچنان با فشار و لابی شرکت‌های اسلحه سازی، خرید و فروش و حمل تسلیحات مرگبار آزاد است و تاکنون نه کنگره آمریکا و نه دولت‌ها در این کشور نتوانسته و یا نخواسته‌اند که قوانین و محدودیتی‌هایی را درباره خرید و فروش و یا حمل سلاح به تصویب برسانند. گفته می‌شود لابی شرکت‌های سلاح سازی یکی از بزرگترین موانع تصویب قوانین ضد سلاح در آمریکاست.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها