طبق گفته مقامات کلیسای "سنت آگوستین" یک شیء طلایی ۲میلیون‌دلاری که متعلق به سال ۱۸۹۵ میلادی است از این کلیسا به سرقت رفته است.
کد خبر: ۱۳۶۸۳۷۶
به گزارش جام جم آنلاین؛ بر اساس گفته پلیس نیویورک در آمریکا فردی با ورود به محراب کلیسای "سنت آگوستین" در این شهر یک یادگار طلای ۲ میلیون دلاری را دزدیده است.

"گاردین" در این باره نوشت، پلیس روز دوشنبه گفت که این حادثه بین ساعت ۶:۳۰ بعدازظهر پنجشنبه گذشته تا ساعت ۴ بعدازظهر روز شنبه در کلیسای کاتولیک رومی سنت آگوستین، معروف به "نوتردام" در محله "پارک اسلوپ بروکلین" رخ داده است.

در آن زمان کلیسا برای ساخت‌وساز و ترمیم بسته بود و کارت حافظه دوربین‌های این کلیسا نیز به سرقت رفته است.

اسقف بروکلین این دزدی را جنایت وقیحانه و بی‌احترامی و نفرت نامید و بیان کرد که سارق یا سارقان ظاهراً با یک اره مخصوص، یک محفظه فلزی را بریده با خیمه‌ای که مربوط به افتتاح کلیسا در دهه ۱۸۹۰ است، خارج شدند.

این اسقف گفت که این خیمه جعبه‌ای حاوی اقلام عشای ربانی بوده و از طلای ۱۸ عیار ساخته شده و با جواهرات تزئین شده است، ارزش آن ۲ میلیون دلار تخمین زده شده است.

بر اساس کتاب راهنمای منتشرشده در وب‌سایت کلیسا، این خیمه در سال ۱۸۹۵ ساخته شد و در سال‌های ۱۹۵۲ و ۲۰۰۰ بازسازی شده بود.

طبق گفته مقامات کلیسا این یک شاهکار و یکی از گران‌ترین خیمه‌های کشور آمریکا است که توسط سیستم امنیتی خودش محافظت می‌شده که شامل گاوصندوق ضدسرقت با کارکرد الکترونیکی و صفحات فولادی ضخیم یک‌اینچی است که به‌طور کامل خیمه را محصور می‌کرده است.
 
منبع: تسنیم 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها