مدیر کل میراث‌فرهنگی کردستان گفت: با حضور قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی از لوح ثبت جهانی هورامان رونمایی شد.
کد خبر: ۱۳۶۷۳۸۲

به گزارش جام جم آنلاین کردستان، یعقوب گویلیان در مراسم رونمایی از لوح ثبت جهانی هورامان اظهار داشت: منظر فرهنگی هورامان در مردادماه سال 1400 به‌عنوان بیست و ششمین میراث‌جهانی ایران، ثبت جهانی شد.

وی گفت: این منظر دربردارنده ارزش‌های منحصربه‌فرد طبیعی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی ملموس و ناملموس بسیاری است که هر کدام از این نمادها گوشه‌هایی از زوایای فرهنگ غنی و پربار این منطقه را نمایان می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: به‌منظور استفاده بهتر از ظرفیت‌های گردشگری این منطقه، مطالعات و طرح جامع گردشگری با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های اساتید و صاحب‌نظران در هورامان تهیه و تدوین می‌شود.

وی گفت: ساماندهی و تدوین این طرح در منطقه جهانی هورامان می‌تواند الگویی راهبردی به‌منظور برنامه‌ریزی صحیح و کارشناسی شده در حوزه گردشگری و توسعه همه‌جانبه استان باشد.

گویلیان افزود: امیدواریم با بهره‌مندی مطلوب از این بهره‌‎ ظرفیت‌ها، زمینه‌های توسعه صنعت گردشگری استان بیش از پیش فراهم و گام‌های مؤثری برای خدمت به جامعه و رونق اقتصادی استان برداشته شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها