به گفته منابه آگاه، جو بایدن، در طول سفر خود به کره جنوبی از منطقه غیرنظامی جداکننده دو کره بازدید می‌کند.
کد خبر: ۱۳۶۶۵۳۳
به گزارش جام جم آنلاین، قرار است بایدن روز جمعه، برای اولین دیدار خود با رئیس جمهور جدید کره جنوبی، یون سوک یول، وارد سئول شود.

به گفته این منابع، منطقه غیرنظامی شده، مرز بین دو کره از جمله مکان‌های کلیدی است که بایدن در طول اقامت سه روزه خود از آن بازدید می‌کند. بازدید از این منطقه در صورت تحقق، می‌تواند به عنوان فرصتی برای بایدن برای درک بهتر واقعیت امنیت در شبه جزیره کره و تأکید بر همبستگی در اتحاد سئول و واشنگتن در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد احتمال آزمایش هسته‌ای کره شمالی باشد.

روسای جمهور سابق ایالات متحده در طول سفر‌های خود به کره جنوبی از این منطقه بازدید کردند. در سال ۱۹۸۳، رئیس جمهور وقت رونالد ریگان به این منطقه سفر کرد. یک دهه بعد، رئیس جمهور وقت بیل کلینتون نیز از آن بازدید کرد. جورج دبلیو بوش و باراک اوباما به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲ از این منطقه بازدید کردند. بارزترین‌ترین سفر یک رئیس جمهور آمریکا به این منطقه در ژوئن ۲۰۱۹ انجام شد، زمانی که رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ با مون جائه این رئیس جمهور وقت کره جنوبی و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در یک رویارویی سه جانبه تاریخی دیدار کرد.

ترامپ ابتدا در سال ۲۰۱۷ با هلیکوپتر از منطقه غیرنظامی بازدید کرد، اما این سفر به دلیل مه غلیظ لغو شد. خود بایدن به عنوان رئیس کمیته روابط خارجی سنا در اوت ۲۰۰۱ و سپس به عنوان معاون رئیس‌جمهور در دسامبر ۲۰۱۳ از منطقه بازدید کرد. ناظران گفتند که بایدن در زمانی که در کره جنوبی است، همچنین می‌تواند از کمپ هامفریس، یک پایگاه نظامی گسترده ایالات متحده در پیونگ تاک، در ۷۰ کیلومتری جنوب سئول، بازدید کند تا با نظامیان آمریکایی ملاقات کند

پس از سفر به کره بایدن برای شرکت در نشست چهارجانبه گفتگوی امنیتی (چهار جانبه) با رهبران دیگر کشور‌های عضو: استرالیا، ژاپن و هند به ژاپن می‌رود.
 
منبع: ایسنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها