رادیو ایران در روز بیست و پنجم اردیبهشت، روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی حکیم، مراسم ویژه‌ای را با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر و مدیران و برنامه‌سازان رادیو و در راستای «آیین سخن» و نگهبانی از زبان فارسی برگزار کرد.
کد خبر: ۱۳۶۶۳۲۲

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، در این مراسم که به میزبانی رادیو ایران در استودیو شماره یک ساختمان شهدای رادیو برگزار شد، جمعی از استادان برجسته ادبیات فارسی و علاقه‌مندان به شعر و ادب پارسی و مدیران مختلف شبکه‌های رادیویی حضور داشتند.

دکتر محمدجعفر محمدزاده نویسنده و پژوهشگر زبان فارسی و مدیر رادیو ایران در سخنانی با اشاره به برپایی این مراسم گفت: رادیو ایران به عنوان پایگاه زبان فارسی چندین سال است که مراسم «آیین سخن» را به منظور حفظ و پاسداشت زبان فارسی برگزار می‌کند.

در این مراسم از تارنمای «فارسی بان خبر» که پایگاهی برای تولیدات زبان فارسی است رونمایی شد؛ فرج‌اللهی مدیر مسئول این تارنما هدف از راه‌اندازی فارسی‌بان‌خبر را پاسداشت زبان و ادبیات فارسی به عنوان میراث ملی ایران عنوان کرد.

دکتر محموداکرامی فر روزنامه‌نگار، شاعر و وفعال رسانه در این مراسم شعری را از سروده‌های خود را در پاسداشت زبان فارسی قرائت کرد.

همچنین ضمن تقدیر از خانم شمسی فضل اللهی و محمدمحسن رفیعی دوتن از پیشکسوتان فرهنگ و ادب رادیو ایران، از لوح شاهنامه خوانی با صدای شمسی فضل اللهی به تهیه کنندگی زهرا فقیه میرزایی با عنوان «من و عالیجناب فردوسی» نیز رونمایی شد.

این مراسم از برنامه «کافه هنر» پخش شد، علاقه‌مندان می‌توانند برای شنیدن این مراسم به تارنمای رادیو ایران به آدرس www.radioiran مراجعه کنند. جشنواره «آیین سخن» در راستای نگهبانی از زبان فارسی تا پایان روزقلم ۱۴ تیر ماه ادامه دارد.

جشن رادیو ایران در روز بزرگداشت فردوسی برگزار شد

 

جشن رادیو ایران در روز بزرگداشت فردوسی برگزار شد

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها