رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور خبر داد:

واگذاری 8 فقره گواهی‌های کشف معادن

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با هدف ایجاد تحرک و رونق بخش خصوصی در فعالیت‌های معدنی از واگذاری 8 فقره گواهی‌های کشف معادن خود در ماه آینده خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۶۲۷۲
واگذاری 8 فقره گواهی‌های کشف معادن
 
 
 
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رئیس این سازمان از واگذاری 8 گواهی اکتشافی، در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین و حمایت از بخش خصوصی در انجام فعالیت‌های معدنی خبر داد.  

دکتر علیرضا شهیدی افزود: بر مبنای رویکرد جدید سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در حوزه فعالیت‌های کلان اکتشافی کشور بنا داریم 8 فقره گواهی کشف مواد معدنی مس، طلا، نقره، آنتیموان، سرب و روی و سیلیس زینتی را در قالب واگذاری طبق تشریفات قانونی مزایده اعلام کنیم تا بخش خصوصی در فضای عادلانه، رقابتی و شفاف به فعالیت‌های معدنکاری ورود پیدا کند.

وی با بیان این‌که در محدوده‌هایی که بنا به واگذاری آن داریم اطلاعات پایه مناسب تهیه شده، خاطرنشان کرد: از نظر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور این مناطق مستعد هستند که انتظار می‌رود بخش خصوصی با ورود خود اقدام به تکمیل عملیات اکتشاف در مرحله تفصیلی کرده و در نهایت وارد چرخه بهره‌برداری شود. 

معاون وزیر صمت افزود: در محدوده‌هایی که بنا بر واگذاری آنهاست مراحل شناسایی و پیجویی و همچنین تلفیق و مدلسازی داده‌های حاصل از اطلاعات پایه انجام شده و به گواهی کشف رسیده که در آنها وجود مواد معدنی با ارزش همچون مس، طلا، نقره، آنتیموان، سرب و روی و سیلیس زینتی محرز شده‌ است.

شهیدی؛ رویکرد جدید سازمان متبوع خود را انجام اکتشاف‌های عمقی، تهیه اطلاعات پایه دقیق‌تر و بازنگری اطلاعات پیشین با روش‌های روز دنیا عنوان کرد و گفت: به طور قطع این امر موجب کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در امر اکتشاف، تحول چشمگیر در فعالیت‌های معدنکاری، عمرانی و زیرساختی کشور خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ مراحل واگذاری گواهی کشف‌های ذکر شده بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در خردادماه سال جاری اجرایی می‌شود که این امر با اعلام قبلی از روزهای آینده صورت خواهد پذیرفت.

متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات دقیق و نحوه شرکت در مزایده مذکور به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نشانی www.gsi.ir  مراجعه کنند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها