کلی برایش ذوق کرده بودیم، اینکه خیابان خوش آب و رنگ و البته خوشمزه ای در شهرمان آغاز به کار کرده و کلی خوراکی های خوشمزه دست رهگذران می دهد.
کد خبر: ۱۳۶۶۱۱۳

به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ حالا یک سالی هست این خیابان در “سراب قنبر” کرمانشاه جا خوش کرده و با وجود ۴۰ غرفه خوراکی حسابی رونق گرفته و مشتری های پروپاقرص خودش را دارد، اما حالا و در این شرایط خبر تعطیلی این خیابان به گوش می رسد و شهرداری کرمانشاه طی اولتیماتومی ۲۴ ساعته از تمامی غرفه داران این خیابان خواسته غرفه های خود را تعطیل کنند!

شهرداری علت این اقدام خود را عدم اجرای تعهدات توسط سرمایه گذار و خطر آفرینی سازه ها در محل خیابان غذا عنوان کرده، در همین راستا سراغ شهردار منطقه چهار کرمانشاه رفتیم تا دقیق و با جزییات برایمان بازگو کند که چرا باید خیابان غذا که یک ظرفیت گردشگری مهم برای شهر کرمانشاه است، تعطیل شود.

همایون نوری ، با بیان اینکه اولتیماتوم داده شده در این زمینه جنبه اخطار دارد، افزود: متاسفانه سرمایه گذار پروژه به تعهدات خود عمل نکرده و ما هم یک اولتیماتوم داده ایم که اگر به تعهداتش عمل نکند باید ظرف ۲۴ ساعت غرفه ها تعطیل شوند که بیشتر جنبه اخطار دارد.

وی در تشریح برخی از این تعهدات عنوان کرد: از جمله مهمترین این تعهدات بحث پیاده راه ماندن خیابان غذا است، این خیابان در اصل “پیاده راه غذا” است و باید طوری باشد که مردم بتوانند به راحتی در آن مسیر تردد کنند.

نوری گفت: متاسفانه سرمایه گذار پروژه با گذاشتن المان هایی مانند حوضچه و سطل زباله و… عملا مسیر پیاده راه را مسدود کرده و رهگذرانی که قصد خرید از خیابان غذا را ندارند، به ناچار باید وارد محدوده خیابان شوند که بسیار خطرناک است.

وی افزود: آن قسمت از خیابان به لحاظ توپوگرافی پیچ خطرناکی دارد و خودروها هم سرعت بالایی دارند و عبور رهگذران از آن قطعا موجب افزایش تصادف می شود.

شهردار منطقه چهار کرمانشاه گفت: از طرفی برخی سازه های خیابان هم هنوز تکمیل نشده و فضای پشت و منظر خیابان هم باید اصلاح شود که سرمایه گذار به هیچکدام از این تعهدات خود عمل نکرده است.

وی افزود: در همین راستا اولتیماتوم داده شده تا سرمایه گذار سریعا در این زمینه اقدام کند و صحبت هایی هم باید سرمایه گذار صورت گرفته و قرار است جلسه مشترکی امروز و فردا برگزار شود که موارد مشکل آفرین خیابان غذا هرچه سریعتر برطرف شود.

نوری گفت: ما هم خواهان تعطیلی خیابان غذا نیستیم و این خیابان تعطیل نمی شود و تنها می خواهیم مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده، مرتفع شود

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها