معاون بهداشت وزارت بهداشت، به مناسبت روز جهانی بهداشت دست، گفت: بهداشت دست، الفبای رفتارهای بهداشتی محسوب می‌شود.
کد خبر: ۱۳۶۴۸۶۹

به گزارش جام جم آنلاین، در متن پیام کمال حیدری آمده است: بزرگداشت روز جهانی بهداشت دست در پنجم ماه مه برابر با پانزدهم اردیبهشت در تمام کشورهای جهان، پیام ساده اما بسیار مهمی را برای سیاستگذاران، مدیران بهداشت، تیم تخصصی سلامت و عموم جامعه دارد و آن این است که با اقدامات ساده ای مثل بهداشت دست می‌توان از جان افراد حفاظت نمود.

بهداشت دست الفبای رفتارهای بهداشتی محسوب می‌شود و نه تنها در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های عفونی مؤثر است بلکه اثرات مطلوبی بر روی نشاط اجتماعی و سلامت روان افراد و جامعه دارد.

در دوران پاندمی کرونا بر روی بهداشت دست نیز همانند ماسک زدن و واکسیناسیون تاکید می‌شد و امروز مردم همگی به اهمیت سلامتی و بهداشت دست واقف هستند.

آموزش همگانی و ترویج رفتارهای بهداشتی پایه و اصولی مانند بهداشت دست که از وظایف مهم دست اندرکاران سلامت کشور است موردتوجه جدی قرار گیرد، لذا در این راستا پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت معاونت بهداشت و معاونت درمان وزارت بهداشت، همگام با پیشگامان دیگر سلامتی کشور همانند هلال احمر، حوزه علمیه، آموزش و پرورش بار دیگر روز جهانی بهداشت دست را بزرگ می‌شمارند و با برگزاری پویش «همراه شو، به سوی سلامتی، با شستشوی دست» در اهمیت بهداشت دست بر حفظ جان افراد تاکید می‌نمایند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها