ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرد؛

بازداشت ۳ عنصر تکفیری در اطراف بغداد

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق:

تشکیلات «ولایت دجله» داعش منهدم شد

سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق می گوید عراق توانسته است تشکیلات موسوم به «ولایت دجله» داعش (جنوب موصل) را به طور کامل منهدم کند.
کد خبر: ۱۳۶۳۶۷۱

به گزارش جام جم آنلاین، رسول روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری عراق (واع) تصریح کرد که دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در عملیاتی ویژه و منحصر بفرد توانست ولایت دجله در جنوب موصل را تماما منهدم کند.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق ادامه داد: تعداد زیادی از داعشی ها کشته شدند و سلاح و تجهیزات آنها به دست نیروهای عراقی افتاد. او به عدد ۴۳ داعشی به هلاکت رسیده در این عملیات و هلی برن هوانیروز ارتش عراق در دل صحرا اشاره کرد.

رسول تصریح کرد: آنچه در عراق از داعش مانده عبارت از برخی پسماندهای پراکنده که عمدتا در مناطق صحرایی وسیع و شرایط جغرافیایی سخت حضور دارند.

وی افزود که داعشی های موجود در آن مناطق، تعدادی هسته های تروریستی است که برخی دسته ها ۲-۳ نفری و برخی دیگر گاهی به دسته های ۶ نفری می رسند.

یحیی رسول گفت: عملیات تعقیب عناصر تروریستی در مناطق یاد شده ادامه می یابد و حمله های هوایی نیز در کوهستان ها و دره ها و مناطق صحرایی دیگر استمرار خواهد یافت.

معاون والی جنوب بغداد داعش به چوبه اعدام سپرده شد

همزمان با این تحول، دستگاه قضایی عراق اعلام کرد که معاون والی داعش در جنوب بغداد «ابوالحسن الغریباوی» محکوم به عدام با طناب دار شده است.

این سرکرده گروه تروریستی داعش پیش تر به دام مدیریت امنیت و انضباط حشد الشعبی افتاده بود.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها