تلفات سیل در آفریقای جنوبی از ۳۴۰ نفر گذشت

مقامات محلی آفریقای جنوبی اعلام کردند که تلفات سیل اخیر در این کشور تا اواخر روز گذشته (پنج‌شنبه) به ۳۴۱ نفر رسیده و پیش‌بینی می‌شود این آمار افزایش یابد.
کد خبر: ۱۳۶۲۱۳۱

به گزارش جام جم آنلاین، بالگردهای امدادی بر فراز شهر بندری «دوربان» به پرواز درآمده و ناامیدانه در جستجوی بازماندگان احتمالی هستند که در این سیل بی‌سابقه‌ و ویرانگر مفقود شده‌اند.

از آنجا که بسیاری از جاده‌ها و پل‌ها در اثر بارندگی هفته اخیر تخریب شده‌اند، امدادگران برای رساندن آذوقه به سراسر شهر که برخی از ساکنان آن از روز دوشنبه بدون برق یا آب بودند، تلاش‌ می‌کنند.

بنابر گزارش خلیج تایمز، مقامات آفریقای جنوبی شمار قربانیان را تا روز چهارشنبه ۲۵۳ نفر اعلام کرده بودند اما اکنون این رقم به ۳۴۱ نفر رسیده و انتظار می‌رود که شمار قربانیان افزایش یابد زیرا افراد زیادی هنوز مفقود هستند.

به گفته کارشناسان، این باران سیل‌آسا بدترین فاجعه آب و هوایی ثبت شده در آفریقای جنوبی به حساب می‌آید.

سیل، رانش زمین و جاری شدن گل و لای از زمان شروع بارندگی‌ها در اوایل هفته جاری، خانه‌های زیادی را تخریب کرده و جاده‌ها و پل‌ها را شسته و از بین برده است.

هزاران نفر نیز در پناهگاه‌های اضطراری اسکان داده شدند. سیل‌زدگان نیاز شدیدی به کمک‌های بشردوستانه دارند و آب و برق در برخی مناطق سیل‌زده همچنان قطع است.

همچنین شهر بندری دوربان، از بزرگ‌ترین بنادر آفریقای جنوبی بسته شده است.

دانشمندان هشدار دادند که سواحل جنوب شرقی آفریقا ممکن است در آینده بیشتر تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی، آسیب ببیند.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها