معاون حقوقی و نظارت گمرک گفت: دومین محموله بزرگ مواد مخدر در هفته جاری توسط گمرک کشف شد ، این محموله که به صورت حرفه ای در کف کامیون کانتینر بر افغانستانی جا سازی شده بود ، توسط همکاران گمرک میلک استان سیستان و بلوچستان کشف و ضبط شد.
کد خبر: ۱۳۶۲۰۰۲

به گزارش جام جم آنلاین از گمرک، فریده زبیدی، معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در راستای اقدامات عملیاتی و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و اعلام هشدار در خصوص بالارفتن احتمال جاسازی های حرفه ای موادمخدر با درنظر گرفتن رشد روز افزون تولید مواد مخدر صنعتی به ویژه شیشه در افغانستان، تقویت گمرکات مرزهای شرقی در دستور کار گمرک جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

وی افزود: ظهر امروز، مامورین گمرک میلک به کامیون کانتینربر به رانندگی تبعه افغانستانی مشکوک شده و با شگردهای تخصصی متوجه جاسازی بسیار حرفه‌ای در کف کامیون و در کف کانتینر خالی می‌شوند و پس از آشکارسازی قسمت جاساز شده، مقدار ۶۰ کیلو و ۹۰۰ گرم ماده مخدر شیشه از این کامیون کشف می‌شود.

معاون حقوقی گمرک اظهار داشت: پس از هماهنگی با دادستان و تنظیم صورتجلسه کشف، مواد مخدر مکشوفه توزین و همراه با متهم و کامیون مربوطه به ضابط قضایی آن حوزه تحویل شد.

زبیدی ادامه داد: در سال های اخیر حجم تولید و قاچاق مواد مخدر صنعتی به ویژه شیشه در کشور افغانستان افزایش چشم گیری یافته که کشف ۵۸۰ کیلوگرم شیشه در دو روز قبل در گمرک ماهیرود استان خراسان جنوبی و کشفیات سایر ارگان های مقابله ای نیز بیانگر این امر است.

معاون حقوقی و نظارت گمرک در ادامه با اشاره به لزوم تجهیز مبادی رسمی کشور به دستگاه های ایکس ری و سگ‌های مواد یاب بیان کرد: دولت سیزدهم برای مبارزه با قاچاق کالا و قاچاق مواد مخدر با جدیت اقدام می کند. بر همین اساس ساختار سازمانی گمرکات اجرایی کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیازمند اصلاح و بازنگری بوده و ان شاالله در صورت به کارگیری نیروهای متخصص، متعهد و آموزش دیده، نتایج مطلوب تری حاصل خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها