ششمین جلسه محاکمه سرکرده گروهک تروریستی تندر؛

جمشید شارمهد: جز تاسف خوردن صحبتی ندارم

در سومین جلسه محاکمه سرکرده گروهک تندر مطرح شد

خنثی سازی بمب‌گذاری در نمایشگاه کتاب تهران

گروهک تندر با هدایت جمشید شارمهد قصد داشت در نمایشگاه کتاب تهران بمب‌گذاری کند که این عملیات به دلیل آتش‌ سوزی در هتل جهان تهران انجام نگرفت.
کد خبر: ۱۳۵۷۴۸۳

به گزارش جام جم آنلاین، در ابتدای جلسه محاکمه «جمشید شارمهد»، حسنی اعتماد نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و ادامه کیفرخواست را قرائت کرد.

بمب گذاری ناکام در نمایشگاه کتاب تهران

نماینده دادستان درباره برنامه‌ریزی به قصد بمب‌گذاری در نمایشگاه کتاب تهران توسط اعضای گروهک تندر گفت: اعضای این گروهک با هدایت شارمهد قصد داشتند برای افزایش تعداد تلفات، بمب‌گذاری را با مواد سمی سیانور در نمایشگاه کتاب تهران انجام دهند اما این عملیات به دلیل آتش‌سوزی در هتل جهان تهران انجام نگرفت.

سپس در ادامه جلسه دادگاه فیلمی از اظهارات شاهدان عینی در آتش‌سوزی هتل جهان تهران به دلیل عملیات ساخت بمب‌ توسط اعضای گروهک تندر به نمایش درآمد.

برنامه ریزی برای بمب‌گذاری در مصلای رشت

حسنی اعتماد درباره برنامه‌ریزی این گروهک جهت بمب‌گذاری در مصلای رشت گفت: اعضای این گروهک تروریستی قصد داشتند تا در جریان نماز جمعه بمب‌گذاری را انجام دهند که خوشبختانه با دستگیری عناصر گروهک این عملیات انجام نگرفت. البته اماکن حساس دیگری در شهر رشت هدف عملیات نظامی قرار گرفت.

ناکامی در ترور استاندار گیلان

نماینده دادستان درباره دیگر برنامه‌ریزی‌های گروهک تروریستی تندر، گفت: برنامه‌ریزی برای ترور استاندار وقت گیلان از جمله اقدامات دیگری است که جمشید شارمهد دستور آن را صادر کرده بود.

وی گفت: اعضای گروهک تندر قصد داشتند تا مواد منفجره را در داخل چادر مسافرتی که در اطراف خانه استاندار تعبیه شده بود قرار دهند و با منفجر کردن این مواد اقدام به ترور استاندار کنند که خوشبختانه با شناسایی این چادر توسط پلیس عملیات صورت نگرفت.

برگزاری همایش با برایان هوک با محوریت ایران

حسنی اعتماد به برگزاری همایشی در آمریکا اشاره کرد و گفت: همایشی در کشور آمریکا و توسط برایان هوک با محوریت ایران و با حضور گروهک‌های تروریستی برگزار شد و جمشید شارمهد نیز در این همایش حضور پیدا کرده بود؛ سپس در ادامه جلسه دادگاه تصاویری از این همایش به نمایش درآمد.

برنامه ریزی برای انفجار لوله‌های انتقال نفت بندر گناوه

نماینده دادستان درباره برنامه‌ریزی و طراحی برای انفجار لوله‌های انتقال نفت بندر گناوه، گفت: اعضای گروهک تروریستی تندر قصد داشتند تا لوله‌های انتقال نفت بندر گناوه را منفجر کنند و برای انجام این کار اطلاعاتی را بدست آوردند.

اعضای این گروهک اطلاعات بدست آمده را برای شارمهد ارسال کرده بودند اما او انفجار را به زمانی دیگر موکول کرد و به اعضای گروه دستور داد برای انجام عملیات‌های دیگر به تهران و شمال بروند.

ناکامی در عملیات شیمیایی در مجلس شورای اسلامی

نماینده دادستان با بیان اینکه اعضای گروهک تندر قصد انجام عملیات تروریستی در مجلس شورای اسلامی با بهره‌گیری از مواد شیمیایی را داشتند، گفت: بر اساس اقاریر متهمان دستگیر شده، عناصر این گروهک قصد داشتند تا در سیستم تهویه مجلس مواد شیمیایی قرار دهند و در صحن پخش کنند که با دستگیری عوامل این گروهک عملیات مذکور انجام نگرفت.

حسنی اعتماد درباره برنامه‌ریزی اعضای گروه برای سرقت از صرافی و بانک‌ها گفت: یکی دیگر از برنامه‌‌های گروهک جهت ایجاد رعب و وحشت در جامعه و تأمین مالی برای انجام عملیات‌های تروریستی برنامه‌ریزی جهت سرقت از بانکها و صرافی‌ها بوده است.

در ادامه جلسه دادگاه صوتی از جمشید شارمهد پخش شد که در آن متهم دستور اقدام با خشونت تمام و بمب‌گذاری‌ها را می‌دهد.

سپس در ادامه قاضی صلواتی ضمن ختم جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده را به زمانی دیگر موکول کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها