حواشی سجاد غریبی و مبارزه‌اش با مارتین فورد همچنان در صدر اخبار فضای مجازی است

واسه پوله، واسه پوله!

آبروریزی بزرگ یا هرچیز دیگر؛ این شاید بهترین توصیف برای ویدئوهایی باشد که روز جمعه از رجزخوانی مارتین فورد و سجاد غریبی در فضای مجازی منتشر شد.
کد خبر: ۱۳۵۶۳۳۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، بیشتر شبیه یک تریلوژی است که قرار است چهاردهم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ در لندن تکمیل شود. پرده اول این نمایش، کری‌خوانی‌های مجازی غریبی و مارتین فورد بود. این دو در یک سال گذشته، برای هم پیغام و پسغام مجازی ارسال کردند. سجاد غریبی ماهی‌تابه خم می‌کرد، هندوانه می‌ترکاند و پرتغال له می‌کرد که قدرت خود را به فورد ثابت کند. مارتین مشهور و معروف سینما و بوکس هم به حالت تمسخر با ضبط ویدئوهای تحریک‌آمیز، سجاد را یک حریف ضعیف می‌خواند. سکانس دوم این نمایش جمعه در دبی رقم خورد؛ وقتی این دو بعد از آن همه کری‌خوانی مجازی و تهدید کردن، برای رجزخوانی، رودرروی هم ایستادند. رفقای سجاد غریبی که بعید نیست نصف این الم‌شنگه‌ها و کلا این تخاصم، زیر‌سر آنها باشد به او می‌گفتند نزدیک مارتین فورد نشود و «تو چشمش» نگاه نکند. این جوان ۳۰ ساله بی‌تجربه اما تحت‌تاثیر کری‌خوانی فورد، صورتش را نزدیک به صورت ترسناک‌ترین مرد دنیا برد تا با یک ضربه آنگونه که همه دیدند، نقش بر زمین شود. غریبی که جا خورده بود، وقتی بلند شد شلوارش را بالا کشید و به شکل عجیبی رقص پایی زد اما بهت زده و خجل به یکی از حضار گرفت: «قرار نبود بزند!» ولی او کیست و چرا حالا تبدیل به مرد شماره یک مجازی ایران شده است؟

 

 پهلوان ژنتیکی!

سجاد غریبی یک ورزشکار ناشناخته در ایران است ولی به اندازه معروف‌ترین ورزشکاران هم فالوور دارد و هم محبوبیت. او مدعی است قهرمان پاورلیفتینگ استان بوشهر شده اما در سال ۱۳۹۰ به دلیل مصدومیت مجبور شده این رشته را کنار بگذارد.
غریبی همواره پدرش را «پهلوان» خوانده و تاکید دارد ژنتیکی «پهلوان» هستند. غریبی در نوجوانی لاغر اندام بود ولی به ادعای خودش از ۱۵ سالگی به ناگهان قد کشیده و استخوان ترکانده است.
او در مصاحبه‌های خود هیچگاه درست و شفاف درباره میزان آمادگی بدنی‌اش برای مسابقات حرفه‌ای صحبت نکرده است. حرف‌های غریبی معمولا شامل کلیاتی از وزن بالایش و تلاش برای رسیدن به آمادگی جسمانی بوده است. به ادعای سجاد، مردم وقتی در خیابان او را می‌بینند با لقب «پهلوان» صدایش می‌کنند.
اولین بار هم زمانی نامش در رسانه‌های خارجی پخش شد که سایتی خارجی به اشتباه او را «جلادداعش» خطاب کرد. تصویر غریبی ناگهان به رسانه‌های آمریکایی هم رسید و در لابه‌لای همین بحث‌ها و شوخی‌ها، نام «هالک» ایرانی را برای او برگزیدند. البته خودش بعدها گفت: «از این اسم خوشم نمی‌آید ولی خب این لقب را داده‌اند دیگر!»

ماجرای دیدار استکی و غریبی

بخشی از واقعیت‌ را می‌توان از زبان علیرضا استکی سرمربی تیم‌ملی بوکس شنید. او که برخلاف اکثر مردم ایران از دیدن قد و هیکل غریبی جا نخورده، در این باره به روزنامه جام‌جم می‌گوید: «۴-۵ ماه قبل بود که نزد من آمد. وقتی او را دیدم تعجب کردم. گفتم چرا قد و هیکلت کوچک است؟ نسبت به عکس‌هایت خیلی فرق داری. گفت وزن کم کرده و می‌خواهد آماده مسابقه شود. درخواست کرد با من تمرین کند. گفتم درگیر هستم ولی اگر بتوانم کمک می‌کنم. رفت و چند ماهی دیگر خبری از او نشد تا این‌که ویدئوی رجزخوانی او و مارتین فورد را دیدم. باعث تعجبم نبود چون غریبی را قبلا دیده بودم.»

 پای پول در میان است

درفضای مجازی این طور نوشته‌اند که اگر سجاد غریبی در مبارزه مقابل فورد هم ببازد، ۳۰۰ هزار دلار کاسب خواهد بود! معلوم نیست این خبر صحت دارد یا نه ولی آنچه عیان است، حتی بازنده این مسابقه جهانی هم پولی به جیب خواهد زد. آیا این ریسک نیست که در ازای دریافت دلار، مقابل ترسناک ترین مرد دنیا بایستید؟غریبی: من فتوشاپی نیستم!

ماجرای فتوشاپی بودن عکس‌های غریبی، نه حالا که از چندی قبل در فضای مجازی مطرح شد. او یک بار وقتی با این واکنش روبه‌رو شد که می‌گویند عکس‌هایش کمر به بالا فتوشاپ هستند، اینگونه جواب داد: «من فتوشاپی نیستیم. عده‌ای از مردم همیشه حرفی برای گفتند دارند و همیشه دوست دارند از کلمه «ساختگی» استفاده کنند. این‌هایی که می‌گویند عکس‌های من فتوشاپ است، باید بگویم که مردم مرا هر روز در این شهر می‌بینند و با من عکس می‌گیرند، پس اگر ساختگی بودم خبرم داخل مجله‌های معتبر آمریکایی نمی‌رفت. عده‌ای می‌گویند دور کمرم فتوشاپ است، دور بازویم فتوشاپ است! دور بازوی من ۶۴ است که حتی خارجی‌ها هم می‌گفتند در کشور ما هم وجود ندارد. مردم تا بخواهد من را باور کنند کمی طول می‌کشد!»کامنت‌های بانمک مردم

فیلم رجزخوانی سجاد غریبی و مارتین فورد و نقش بر زمین شدن این جوان ۳۰ ساله ایرانی، بازار شوخی‌های مجازی را چه در صفحه خودش، چه در صفحات خبری و چه در صفحه مارتین فورد داغ کرد. تعدادی از پیام‌های بانمک را با هم مرور می کنیم:
به نظرم با صحبت حلش کن
پدر فتوشاپ جهان
آقا چهارتا ریش سفید بفرستید یه جوری مشکلو حل کنن.
انگار بچه ۶ ساله داره با باباش کشتی می گیره!
این پسره برگشت باید سریع ممنوع‌الخروجش کنن به مبارزه نرسه
فکر آبروی خودت نیستی، فکر آبروی ما که تو انگلیس زندگی می‌کنیم باش
اینطوری نگاهش نکنید. هالکه. عصبانی شه هم بزرگ میشه هم رنگش سبز می‌شه!
روز مسابقه گوشیتو خاموش کن جواب نده
کامنت‌ها در صفحه فورد
داداش به سجاد ما رحم کن
داداش من از طرف سجاد عذر می‌خوام
سجاد با ما نیستا
یک لحظه فتوشاپ یک عمر پشیمانی
مارتین این رفیق‌مون از اوناست که بزنیش میره شکایت می‌کنه!
مارتین خان اگه مردی با عکسای سجاد دعوا کن!
نه به سجاد آزاری!
سعید اکبری - گروه ورزش 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها