فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران:

۱۹.۵ درصد بستری‌ها در تهران، کودکان زیر ۱۰ سال هستند

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری مطرح کرد

امیکرون در ایران؛ همچنان در سیر صعودی

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره احتمال بالا رفتن مرگ و میرهای کرونایی، گفت: کشور ما همچنان در سیر صعودی مبتلایان در پیک امیکرون قرار داد ولی در عین حال تا دوسه هفته آینده افزایش میزان مرگ های کرونایی دور از انتظار نیست.
کد خبر: ۱۳۵۴۸۵۴

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر پیام طبرسی با اشاره به این که امیکرون در مقایسه با سایر سویه های کرونا بیشتر کودکان را درگیر می کند اظهار کرد: عدم واکسیناسیون در برابر کرونا یکی از مهمترین علت های ابتلای کودکان به امیکرون است.

وی افزود: تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی یکی دیگر از علت هایی است که کودکان در سویه های قبلی کمتر به کرونا مبتلا شدند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه به شایع ترین نشانه های امیکرون اشاره کرد و افزود: در بیشتر مبتلایان امیکرون به شکل سرماخوردگی بروز می کند، از شایع ترین علامت های امیکرون تب، بدن درد، آب ریزش بینی، عطسه، سرفه و سردرد است.

طبرسی تاکید کرد: کرونای جهش یافته امیکرون در افراد مختلف و مبتلایان به بیماری های زمینه ای می تواند با نشانه های دیگری نیز بروز کند.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که دوره کمون یا نهفتگی امیکرون با سایر واریانت های کرونا تفاوت چندانی ندارد اضافه کرد: معمولا دو تا هفت روز بعد از تماس با فرد مبتلا نشانه های ابتلا مشخص می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی با درباره احتمال بالا رفتن مرگ و میرها گفت: کشور ما همچنان در سیر بالارونده پیک امیکرون قرار داد ولی در عین حال تا دوسه هفته آینده افزایش میزان مرگ های کرونایی دور از انتظار نیست.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها